W ostatnich latach tradycyjne lakiery do paznokci zostały już niemal całkowicie przyćmione przez lakiery hybrydowe. Wzrosła sprzedaż nie tylko samych lakierów, ale też lamp UV i innych akcesoriów, dzięki którym profesjonalny manicure można wykonać samodzielnie w domu. Jednak rzadko, która kobieta wykonuje ten zabieg prawidłowo, przez co efekt na paznokciach nie jest olśniewający i przede wszystkim długotrwały. Dlatego poznaj najczęstsze błędy popełniane podczas malowania paznokci lakierem hybrydowym, aby już ich nie popełniać.

Nieprzygotowana płytka

Fundamentalnym błędem popełnianym podczas malowania paznokci lakierem hybrydowym jest zaniechanie przygotowania płytki paznokcia przed rozpoczęciem malowania. Skutkuje to przede wszystkim tym, że lakier bardzo szybko odpadnie, a cała nasza praca pójdzie na marne.

Aby uniknąć tego błędu, przygotuj płytkę w następujący sposób:

  • odsuń skórki, które są zbędne, za pomocą patyczka lub całkowicie je wytnij,
  • za pomocą pilnika nadaj paznokciom wybrany kształt,
  • przy użyciu bloku polerskiego zmatuj płytkę,
  • przemyj płytkę cleaner’em.

Niskiej jakości lakier

Pamiętaj również o tym, że lakier będzie odpadać również wtedy, gdy wybierzesz ten z niskiej półki jakościowej. Dlatego postaw na trwałość i dużą ilość kolorów do wyboru, które możesz zyskać dzięki ofercie na stronie internetowej https://konadnail.pl/pl/c/Lakiery-hybrydowe/138/. Dzięki temu Twoje szanse na wykonanie hybryd, jak u kosmetyczki wzrosną.

Zalane skórki

Ten błąd jest równie popularny i niestety często również zniechęca przed wykonaniem kolejnych prób. Podczas malowania lakierem hybrydowym bardzo ważna jest precyzja i cierpliwość. Dzięki temu na pewno uda nam się ominąć skórki i odpowiednio rozprowadzić lakier. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że pomalowanie skórek będzie skutkować szybkim odpadnięciem lakieru. Wynika to stąd, że pod powierzchnię lakieru będzie przedostawać się powietrze.

Zbyt gruba warstwa lakieru

Nieprawidłowym działaniem jest również rozłożenie zbyt dużej ilości lakieru jednorazowo na paznokieć. Może to skutkować tym, że lakier nie zostanie prawidłowo utwardzony, przez co efekt będzie mniej estetyczny i trwały. Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie dwóch lub trzech cienkich warstw, zamiast jednej grubej.

Tania lampa o małej mocy

Kupując lampę UV, zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, ile żarówek posiada i jaką mocą dysponuje każda z nich. Najlepiej, aby moc całej lampy nie była mniejsza, niż 36 W. Mniejsza moc może okazać się nieskuteczna i znacząco wydłuży czas utwardzania. Poza tym lampa powinna mieć co najmniej 4 świetlówki. Jeśli z czasem zauważysz, że konieczne jest dłuższe utwardzanie lakieru, niż wcześniej, to będzie oznaczać, że trzeba je wymienić. Koniecznie musisz zdawać sobie sprawę z tego, że czas utwardzania również ma znaczenie. Jeśli będziesz zbyt długo trzymać paznokcie pod lampą, to lakier może zacząć pękać lub nawet odpaść. Przy krótkim stosowaniu lakier po prostu się nie utwardzi.


Materiał partnera zewnętrznego