Laseroterapia połączona z wykorzystaniem maski węglowej to stosunkowo nowa i niezwykle skuteczna metoda kompleksowego poprawiania kondycji skóry. Zabieg polega na nałożeniu koloidalnej maski węglowej na skórę twarzy lub dekoltu oraz naświetlaniu jej wysokoenergetycznym laserem. Jakie efekty przynosi taka kuracja i komu jest dedykowana?

Jak wygląda zabieg laserowego peelingu skóry?

Zabieg jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy z nich polega na dokładnym oczyszczeniu skóry, a następnie nałożeniu i dokładnym wtarciu maseczki węglowej w skórę.

Druga faza zabiegu rozpoczyna się po odczekaniu około 15 minut po wtarciu maseczki. Na tym etapie rozpoczyna się naświetlanie obszaru zabiegowego światłem laserowym. Węgiel skutecznie absorbuje wiązki świetlne podczas pierwszego naświetlania termicznego, przez co podczas zabiegu fotoabsorber jest w stanie efektywnie wniknąć w pory i stymulować tkankę skórną.

Drugie naświetlanie przeprowadzane jest impulsami o bardzo dużej energii, która powoduje powstawanie mikroeksplozji drobin maski węglowej na powierzchni skóry, co doprowadza do fotomechanicznego peelingu.

Ostatnim etapem zabiegu jest chłodzenie skóry maską nawilżającą lub lodem, co redukuje obrzęk, napięcie i lekkie podrażnienie spowodowane naświetlaniem. Cała terapia laserowego peelingu węglowego powinna składać się z od 3 do 5 zabiegów wykonywanych w odstępach 2 – 3 tygodni.

Jakie efekty można uzyskać dzięki laserowemu peelingowi węglowemu?

Zabieg laserowym peelingiem węglowym działa w sposób kompleksowy na skórę. Skutecznie oczyszcza jej powierzchnię i pory, uelastycznia, redukuje zaczerwienienia przy stanach zapalnych, ujednolica oraz rozjaśnia koloryt, a także eliminuje przebarwienia. Co więcej, zabieg laserowy wygładza niewielkie zmarszczki, zawęża rozszerzone pory, a także skutecznie wspomaga leczenie trądziku poprzez zmniejszanie łojotoku.

Ze względu na ilość możliwych od osiągnięcia efektów, zabieg laserowym peelingiem węglowym dedykowany jest osobom cierpiącym na wszelkie rodzaje trądziku pospolitego, a także chcącym wyeliminować grudki, pryszcze i wągry. Co więcej, terapia laserowa z maską węglową idealnie stymuluje szorstką i ziemistą cerę i doskonale sprawdza się w przypadku pacjentek chcących ujędrnić oraz uelastycznić skórę.

Laserowy peeling węglowy – przeciwwskazania

Opisywany zabieg nie jest inwazyjny, niemniej jednak istnieje kilka przeciwwskazań, które ograniczają stosowanie terapii laserowej z udziałem maski węglowej. Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby cierpiące na cukrzycę, alergię, nowotwory, zaburzenia psychoneurotyczne, a także uzależnione od alkoholu i narkotyków. Zabieg nie może być wykonany w przypadku pacjentek będących ciąży i karmiących piersią, a także w przypadku chorób tkanki łącznej lub skóry wrażliwej na światło laserowe.

Chcesz skorzystać z laserowego peelingu węglowego? Sprawdź ofertę


Materiał partnera zewnętrznego