Cellulit pojawia się najczęściej w okolicach ud i pośladków, jednak nie tylko u otyłych kobiet, ale również tych szczupłych. Przed wyjściem na plażę warto zatem pozbyć się pomarańczowej skórki, stosując nie tylko odpowiednie kosmetyki oraz masaż, ale również dietę, która połączona z aktywnością fizyczną powinna zmniejszyć widoczność cellulitu oraz ujędrnić skórę.

Niezwykle ważne jest to, aby z codziennego menu wyeliminować tłuste potrawy, produkty typu fast food, słone przekąski oraz słodycze, ponieważ oprócz pustych kalorii nie są one źródłem wartościowych składników spożywczych, a oprócz tego znajdujący się w nich tłuszcz przyczynia się do rozrostu cellulitu. Jakie jednak produkty spożywcze należy włączyć do codziennego menu?

Produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce

Produkty z pełnego przemiału to jedno z najlepszych źródeł błonnika, który pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz zalegających w nim zbędnych produktów przemiany materii, co w znaczący sposób przekłada się na redukcję cellulitu. Gryczana kasza, ciemny ryż i razowe makarony to coś, co powinno na stałe zagościć w codziennym jadłospisie. Bardzo dobrym źródłem błonnika są również warzywa i owoce, jednak najlepiej spożywać je w surowej postaci, ponieważ te poddane obróbce termicznej zawierają mniejsze ilości cennych dla zdrowia i urody witamin i minerałów. Warzywa można jeść praktycznie bez ograniczeń, jednak owoce, zwłaszcza te słodkie należy ograniczyć, ponieważ cukier jest niestety sprzymierzeńcem cellulitu. Warzywa i owoce można dodawać do różnych sałatek, jednak warto przygotowywać z nich pożywne koktajle oraz soki, które dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych i przyczynią się tym samym do zmniejszenia widoczności cellulitu.

Zioła i przyprawy

Zioła od tysiącleci wykorzystywane są do walki z chorobami oraz wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, jednak pomagają również usunąć z organizmu nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki czemu cellulit staje się mniej widoczny. Zioła wykazują silne działanie moczopędne, dzięki czemu pomagają usunąć z organizmu nadmiar wody, który powoduje powstawanie cellulitu. Niezwykle ważne w codziennej diecie są również przyprawy takie jak pieprz, chili czy też kurkuma, ponieważ pomagają one podkręcić metabolizm, a także pobudzają krążenie, dzięki czemu z organizmu zostają wydalone toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii a skóra odzyskuje jędrność, dzięki czemu cellulit staje się mniej widoczny.

Zielona i czerwona herbata

Zielona herbata to bardzo dobre źródło antyoksydantów, które walcząc z wolnymi rodnikami, pomagają zapobiec procesowi starzenia się skóry. Z kolei czerwona herbata wspomaga spalanie tłuszczu, który gromadząc się pod skórą, powoduje powstawanie pomarańczowej skórki. Zarówno jedna, jak i druga herbata pomagają oczyścić organizm z tego, co zbędne, jednak wpływają również niezwykle korzystnie na ogólny wygląd skóry. Oprócz herbaty warto również wprowadzić do menu duże ilości niegazowanej wody, która również sprzyja redukcji cellulitu.


KPA