Strona główna Uroda Chcesz pozbyć się uciążliwej oponki przed latem? Te 3 zabiegi ci w...

Chcesz pozbyć się uciążliwej oponki przed latem? Te 3 zabiegi ci w tym pomogą!

361
0
Szczupła sylwetka w dużych spodniach
Ilość zabiegów uzależniona jest od zaawansowania problemu i upragnionego efektu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Latem eksponujemy różne partie ciała, tak bardzo skrywane podczas zimy. Chciałabyś, żeby twój brzuch prezentował się dobrze podczas wakacji? Jeśli twoim problemem jest uciążliwa „oponka”, a za cel postawiłaś sobie redukcję ilości tłuszczu w tym miejscu, zapoznaj się z trzema zabiegami, które pomogą ci się jej pozbyć.

Okolice brzucha należą do problematycznych. Często są mało jędrne i pełne rozstępów. Bywa, że w tym miejscu pojawia się nieestetyczna oponka. Prezentujemy trzy zabiegi, które pomogą rozwiązać te problemy, byś mogła cieszyć się zgrabniejszym brzuchem na lato.

Endermologia czyli masaż podciśnieniowy

To intensywny masaż przy pomocy głowicy, sterowanej komputerowo. Polecany jest ze względu na działanie antycellulitowe i stymulujące produkcje kolagenu. Zabieg tego typu ma za zadanie eliminację toksyn i zbędnej limfy oraz ułatwienie wydalania tłuszczu.

Jak działa? Pacjent ubrany jest w specjalny kombinezon. Fałdy skórne zostają wciągnięte pomiędzy rolki z głowicy i intensywnie masowane. Siła nacisku uzależniona jest od stopnia problemu – nie jest to jednak zabieg bolesny. Trwa ok. 30 minut.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę czystego dwutlenku węgla, który przekształca się w kwas węglowy. Uruchamia proces lipolizy, czyli rozpadu błony komórek tłuszczowych, szczególnie wrażliwych na działanie kwasu. Ma też wpływ na modulację produkcji włókien kolagenowych, przez co redukuje powstałe blizny i rozstępy. Pobudza mikrokrążenie, przez co uwalnia zbędny tłuszcz i poprawia metabolizm. Jest rodzajem drenażu limfatycznego.

Zabieg przeprowadza się wstrzykując podskórnie czysty CO2. Nie należy do najprzyjemniejszych, lecz – stosowany w seriach – daje dobre efekty.

Kriolipoliza

To nowoczesna alternatywa dla bolesnej i inwazyjnej liposukcji. Na czym polega kriolipoliza? Podczas zabiegu wymraża się komórki tłuszczowe, np. z brzucha. Ciało poddane jest działaniu 5 stopni Celsjusza. To temperatura, w której giną komórki tłuszczowe, które są następnie wydalane z organizmu jako zbędny produkt metaboliczny. W efekcie, tkanka tłuszczowa zmniejsza się o 30-40%. Po wykonaniu serii zabiegów, efekt utrzymuje się do pół roku. Czasem wystarczy tylko jedna wizyta, aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat.

Ilość zabiegów uzależniona jest od zaawansowania problemu i upragnionego efektu. Jak wygląda zabieg kriolipolizy? Trwa około godziny. Do danej partii ciała, uprzednio posmarowanej chłodzącym żelem, przykładana jest specjalna przyssawka. Zabieg nie jest bolesny, lecz po jego wykonaniu mogą pojawić się siniaki i opuchlizna.


Materiał partnera zewnętrznego