Strona główna Uroda 5 trików, dzięki którym wykonasz makijaż jak wizażysta

5 trików, dzięki którym wykonasz makijaż jak wizażysta

90
0
Makijaż
Idealny makijaż to taki, który wygląda naturalnie, podkreśla atuty Twojej urody i jest trwały. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Make-up wykonujesz niemal każdego dnia, ale nadal masz wrażenie, że brakuje mu „tego czegoś”? Zmagasz się z „efektem maski”, a może kosmetyki zbyt szybko ścierają się z Twojej twarzy? Tych i wielu innych problemów możesz uniknąć. Wystarczy sięgnąć po kilka tricków, z których korzystają profesjonalni wizażyści. Sprawdź, jakich.

Idealny makijaż to taki, który wygląda naturalnie, podkreśla atuty Twojej urody i jest trwały. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalistką, wystarczy, że zapamiętasz tych kilka zasad, a wejdziesz na wyższy poziom zaawansowania.

Dobierz kosmetyki do Twojego typu urody

Za ciemny podkład, cień do powiek w odcieniu, który „gryzie się” z Twoim fototypem czy kolorem tęczówek – to bardzo typowe problemy. Jak sobie z nimi poradzić?

  • Gdy dobierasz kolor podkładu, porównaj go z odcieniem Twojej skóry nie na nadgarstku, a na linii żuchwy. Wówczas zyskasz pewność, że nie jest ani za jasny, ani za ciemny. Zanim kupisz, odczekaj też parę minut i upewnij się, że formuła nie utleni się i nie ściemnieje.
  • Określ, czy Twój skóra ma ciepłą, czy zimną tonację. Jak to zrobić? Zastanów się, czy lepiej wyglądasz w złotej, czy srebrnej biżuterii? Jeśli w złotej – masz ciepły typ urody. Jeśli w srebrnej – sięgaj po kosmetyki w tonacji zimnej. Lepiej wydobędą Twoje naturalne piękno.

Korzystaj z profesjonalnych akcesoriów do makijażu

Z dużą starannością wybierasz kosmetyki kolorowe i dużą wagę przykładasz do ich marki oraz jakości? To dobry kierunek. Ale aby osiągnąć naprawdę dobry efekt, potrzebujesz czegoś jeszcze. To profesjonalne akcesoria do nakładania make-upu. Profesjonalni wizażyści używają przede wszystkim specjalnych pędzli. Czemu warto? Ponieważ:

  • ułatwiają precyzyjne nakładanie kosmetyków na twarzy,
  • zapobiegają powstawaniu efektu maski,
  • pomagają dokładniej „wklepać” produkty w skórę – zwiększając ich trwałość,
  • sprawiają, że poszczególne produkty lepiej stapiają się ze sobą, a make-up wygląda bardziej naturalnie.

A jakie wybrać? Wielu specjalistów sięga po pędzle do makijażu Real Techniques – znana brytyjska marka jest teraz dostępna także w Polsce. Pamiętaj: alternatywą dla pędzli są gąbeczki, przydatne zwłaszcza przy nakładaniu podkładu.

Mniej znaczy lepiej

Zauważasz, że podkład na Twojej twarzy „zwija” się lub tworzy sztuczną, widoczną z daleka warstwę? Może to wynikać z tego, że nakładasz go po prostu za dużo. Pamiętaj: ten kosmetyk nie służy do korygowania niedoskonałości skóry (choć na pewno je tonuje), ale do wyrównywania kolorytu skóry. Dlatego należy nakładać go (podobnie jak pozostałe kosmetyki) cienką warstwą i ewentualnie dokładać jedynie w tych miejscach, gdzie jest to absolutnie konieczne.

Zachowaj równowagę

Mocne smokey-eye, a do tego intensywnie pomalowane usta i policzki całe pokryte różem w żywiołowym odcieniu? Coś tu nie gra… Bez względu na to, czy wykonujesz makijaż dzienny, czy wieczorowy – pamiętaj o zachowaniu równowagi. Zasada stosowana w klasycznym make-upie to wyraźne podkreślenie jednego elementu – np. oczu czy ust. Wówczas Twój makijaż będzie bardziej magnetyzujący i sprawi, że będziesz wyglądać młodo.

Nie zapominaj o konturowaniu

Dobrze wykonany makijaż to ten, który wykorzystuje światłocień. Nadaj twarzy idealnego kształtu, sięgając po bronzer oraz rozświetlacz. Kilka pociągnięć pędzlem do konturowania sprawi, że make-up nabierze bardziej trójwymiarowego charakteru i będzie wyglądał po prostu lepiej.

Tak niewiele potrzeba, by Twój makijaż osiągnął wyższy poziom zaawansowania. Wypróbuj nasze rady i przekonaj się o tym sama!


Materiał partnera zewnętrznego