Hulajnogi kojarzą się przede wszystkim z zabawkami dla dzieci. Jednak dorośli z powodzeniem także mogą znaleźć model idealny dla siebie! Wraz z rozwojem technologii w sklepach zaczęły pojawiać się naprawdę ciekawe rozwiązania. Przed zakupem warto zapoznać się z aktualną ofertą, aby wybrać najlepszą możliwość. 

Rodzaje hulajnóg

Na pierwszy rzut oka, można powiedzieć, że poszczególne modele hulajnóg są do siebie bardzo podobne. Wszystkie składają się z kółek, specjalnego podestu i prostej kierownicy. Ponadto często obecny jest także hamulec (np. na tylnym kole) oraz inne elementy. Jednak tak naprawdę najważniejsze jest to czego nie widać.

Hulajnogi klasyczne

Hulajnogi klasyczne to najstarszy i popularny model. Jest on napędzany siłą mięśni. Składa się z wąskiego podestu na stopę, kół i kierownicy. Dostępne są także modele składane, która są lżejsze i można je złożyć do naprawdę małych rozmiarów. W sklepach można znaleźć specjalne hulajnogi klasyczne dla małych dzieci, starszych, a także dla dorosłych. Różnią się one rozmiarem i maksymalnym obciążeniem.

Hulajnogi wyczynowe

Hulajnogi wyczynowe to doskonałe rozwiązanie, dla osób, które preferują bardziej agresywną jazdę oraz wykonywanie różnych trików i popisów. Tego typu jazda na zwykłym modelu mogłaby się źle skończyć i skutkować uszczerbkami na zdrowiu i zniszczonym sprzętem. Hulajnoga wyczynowa jest przede wszystkim niezwykle trwała i wytrzymała. Nie straszne jej żadne uderzenia czy upadki. Wszystkie części są bardzo dobrze ze sobą połączone i zespawane. Nie ma obawy, że w trakcie jazdy coś się rozleci.

Hulajnogi turystyczne

Kolejnym modelem hulajnogi, który zyskuje coraz większą popularność, jest hulajnoga turystyczna. Nadaje się ona świetnie w przypadku konieczności pokonania większego dystansu. Jest ona dość wytrzymała i jazda na niej jest dość komfortowa. Ponadto dużą zaletą jest to, że przy stosunkowo małym wysiłku, można osiągnąć wysokie prędkości.

Hulajnoga elektryczna

Bardzo ciekawą propozycją jest hulajnoga elektryczna. Jest ona zbudowana bardzo podobnie jak jej tradycyjny odpowiednik. Posiada podest i system kierowania. Jest także możliwość przemieszczenia się poprzez odpychanie nogą. Istotne jest jednak to, że w podeście znajduje się zasilanie bateryjne, które daje możliwość jazdy bez ingerencji człowieka. Na rynku dostępne jest bardzo dużo modeli hulajnóg elektrycznych. Niektóre z nich, dla dodatkowego komfortu posiadają siodełko.

Hulajnogi to wciąż bardzo popularne pojazdy, które przeżywają swoją drugą młodość. Każdy może dobrać model idealny dla siebie i dopasowany do swoich potrzeb i sposobu użytkowania. Dzięki hulajnodze można przemieszczać się dużo szybciej niż pieszo. Dużą zaletą jej posiadania jest także to, że można ją ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Jest mała, nie zajmuje dużo miejsca, a dodatkowa możliwość złożenia niektórych elementów pozwala na zaoszczędzenie jeszcze większej przestrzeni. Dużo łatwiej jechać autobusem z hulajnogą niż z rowerem.


AKU