Strona główna Technologia Internet Wybierz Program PIT online 2020

Wybierz Program PIT online 2020

59
0
E-pity
Pierwszym krokiem umożliwiającym wybór odpowiedniego oprogramowania do PIT online, jest sprawdzenie swoich potrzeb. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Podatniku zdecydowałeś, że rozliczysz PIT elektronicznie? Będziesz pracować nad swoim dokumentem PIT? Nie wiesz z jakiego programu do PIT 2020 skorzystać? W internecie dostępnych jest bardzo dużo różnych programów do rozliczania PIT. Usługodawcy prześcigają się w dostarczaniu i reklamowaniu swoich rozwiązań również w prasie. Jak więc wybrać dobry Program PIT online 2020?

Sprawdź swoje potrzeby

Pierwszym krokiem umożliwiającym wybór odpowiedniego oprogramowania do PIT online, jest sprawdzenie swoich potrzeb. W dużym uproszczeniu chodzi o to, że każdy podatnik ma inną wiedzę oraz wymagania w pracy z PIT online. Przykładowo – jeden będzie posiadał odpowiednią wiedzę z zakresu finansów i księgowości, drugi nie porusza się w zakresie podatków tak biegle. Pierwszy może potrzebować rozbudowanego programu do pracy nad zaawansowanymi deklaracjami, kolejny chce wypełnić jeden, prosty PIT. Dlatego przed kupieniem, czy ściągnięciem aplikacji do pracy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: do czego Program PIT jest nam potrzebny. Czy ma wspierać użytkownika i przysłowiowo „prowadzić go za rękę”, czy może ma pozwolić na wielozadaniową pracę nad różnymi dokumentami księgowymi? Dopiero po wstępnym określeniu potrzeb podatnika, można zacząć szukać dopasowanego indywidualnie rozwiązania.

Zweryfikuj bezpieczeństwo i aktualizacje

Bez względu na rodzaj i zaawansowanie oprogramowania do PIT online, program powinien być odpowiednio bezpieczny. W końcu podatnik będzie wprowadzał do niego bardzo poufne informacje, swoje dane osobowe oraz krytyczne finansowe personalia. Dodatkowo, poza odpowiednimi systemami zabezpieczeń dobra aplikacja PIT online 2020 powinna wykazywać się aktualnością. Chodzi o to, aby podatnikowi zapewnić pracę nad bieżącymi (aktualnymi) formularzami, oraz udostępnić możliwość skorzystania z aktualnych systemów obliczeniowych – ulg oraz zwolnień.

Zapytaj eksperta

Jednym z ważnych elementów pracy nad PIT, jest możliwość wsparcia i kontaktu z ekspertami. Dobre PIT Online to specjalne systemy, obejmujące nie tylko rozbudowane aplikacje do pracy nad PIT, ale także całe „zaplecze” wsparcia. Poczynając od odpowiednich poradników oraz działów pomocy, poprzez udostępniane odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ), aż do dedykowanych systemów komunikacji indywidualnej – m.in. specjalne formularze, adresy e-mail oraz infolinie telefoniczne. Pomoc zapewniana przez dobrego usługodawcę to zarówno możliwość poradzenia się w zakresie technicznym pracy w formularzem e-deklaracji online, jak i odpowiednia baza danych merytorycznych na temat zasad prawnopodatkowych.

Dopasuj usługę do swoich potrzeb na podstawie opinii

Jednym z rekomendowanych sposobów zweryfikowania czy dany program PIT będzie dla podatnika odpowiedni, jest przeanalizowanie komentarzy i opinii użytkowników, którzy już wcześniej skorzystali z tego rozwiązania. Dzięki nim podatnik może dowiedzieć się o najważniejszych zasadach działania Programu PIT oraz jego wadach i zaletach, empirycznie wskazywanych przez konkretnych ludzi.


Materiał partnera zewnętrznego