Strona główna Technologia Internet Arkusze i Dokumenty – Huawei wie, jak radzić sobie bez Google

Arkusze i Dokumenty – Huawei wie, jak radzić sobie bez Google

544
0
huawei przenoszenie danych phone clone hms
Google to niejedna firma, która oferuje dostęp dla klientów Huawei do pakietów biurowych | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Arkusze i Dokumenty, czyli usługi Google do pracy biurowej, to rozwiązanie, z którego można korzystać na smartfonach Huawei. Nie jest to wprawdzie najłatwiejsze z możliwych rozwiązań, ale możliwe. Na szczęście Google to niejedna firma, która oferuje dostęp dla klientów Huawei do pakietów biurowych. Z pomocą przychodzi tutaj sam Microsoft.

Arkusze i Dokument Google dla Huawei

Zanim zajmiemy się innymi aplikacjami, które pozwalają na wspólną pracę biurową (choć nie tylko), powiedzmy, jak włączyć Arkusze i Dokumenty Google na smartfonach Huawei. Najprostszym, a jednocześnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem, będzie skorzystanie z przeglądarki. Ta zainstalowana jest już na smartfonach Huawei bez usług Google i nazywa się po prostu Browser. Tam trzeba będzie w pasku adresu wpisać adres internetowy Arkuszy czy Dokumentów. Trzeba jednak pamiętać wcześniej o tym, by zaznaczyć w przeglądarce jedną z opcji.

Należy wejść w Ustawienia Przeglądania, a tam „wymusić”, by witryna była odczytywana jako komputer. W ten sposób da się korzystać z usług Google, takich jak Dokumenty i Arkusze, na smartfonach Huawei. To dokładnie taki sam sposób, jak korzysta się z rozwiązań Google na komputerach. Tutaj po prostu smartfon musi widzieć witrynę tak, jak widzi ją komputer. Proste i niewymagające od użytkownika dużej znajomości tematu. Jednak można także korzystać z innego rodzaju pakietów do pracy biurowej dla smartfonów Huawei.

Microsoft Office na Huawei

Smartfony Huawei bez usług Google wyposażone są w inny pakiet, który pozwala na bezproblemową pracę biurową. Mowa o pakiecie Microsoft Office, który jest doskonałą odpowiedzią na rozwiązanie Google. Huawei zdecydował się na umieszczenie go na swoich smartfonach z HMS, by dać użytkownikom bogate i wszechstronne narzędzie. W pakiecie znajdziemy m.in. programy Word czy Excel. Produkt można za darmo pobierać z AppGallery i korzystać z niego niemal tak samo, jak robi się to na komputerze.

Możliwości Microsoft Office dla Huawei i alternatywy

Tutaj jednak pojawił się ciekawe nowości, których pakiet Google już nie oferuje. Mowa o zamianie obrazu na tekst czy nawet na tabelkę. Wystarczy więc sfotografować odręczne notatki, by bez trudu przenieść je do smartfona Huawei. Office Mobile pozwala także na zapisywanie plików w formacie PDF czy dostęp do nich on-line. Kolejnym produktem, który jest alternatywą dla Dokumentów i Arkuszy Google, jest WPS Office. Równie interesująca co Microsoft Office, ale korzystająca z trochę innych rozwiązań i z mniejszą ilością możliwości edycji. Warto wypróbować i przekonać się na własną rękę, co nam bardziej odpowiada.


Materiał partnera zewnętrznego