Strona główna Technologia Innowacje Wi-Fi Calling – najważniejsze informacje o usłudze i jej możliwościach

Wi-Fi Calling – najważniejsze informacje o usłudze i jej możliwościach

256
0
technologia wi fi calling
Wi-Fi Calling umożliwia wykonywanie połączeń na polskie numery telefonu z dowolnego miejsca na świecie tak, jakby były to połączenia krajowe | fot.: pixabay.com

Wi-Fi Calling to usługa, która w znaczący sposób może obniżyć koszty połączeń zagranicznych. To idealne rozwiązanie dla osób, które wyjeżdżają na długie wakacje poza granice Unii Europejskiej, ale też dla tych, które w miejscu zamieszkania mają problemy z zasięgiem. Jak działa Wi-Fi Calling i o czym trzeba pamiętać przed skorzystaniem z tej usługi?

Wi-Fi Calling – zasada działania

Wi-Fi Calling daje możliwość wykonywania połączeń telefonicznych za pośrednictwem sieci Wi-Fi, z którą połączony jest smartfon, czyli tak zwane VoWiFI (Voice over Wi-Fi). Dzięki temu można dzwonić i SMS-ować bez połączenia z macierzystą siecią – na przykład w miejscach ze słabym zasięgiem lub za granicą. Korzystanie z usługi nie wymaga od odbiorcy rozmowy zainstalowania żadnej aplikacji czy włączenia jakiejkolwiek funkcji. Dodatkowo, numer przypisany do karty SIM osoby, która dzwoni, wyświetla się na ekranie odbiorcy, więc z jego perspektywy jest to w zasadzie normalne, tradycyjne połączenie.

Wi-Fi Calling – możliwości i korzyści

Wi-Fi Calling umożliwia wykonywanie połączeń na polskie numery telefonu z dowolnego miejsca na świecie tak, jakby były to połączenia krajowe. Można zadzwonić z wakacji na Kubie do domu w Warszawie, z wyjazdu służbowego do Moskwy do kolegi ze Szczecina i za takie połączenia zapłaci się tak, samo jakby były wykonywane w Polsce. Jeśli natomiast w ramach Wi-Fi Calling wykonuje się połączenie na numer niepolski, wówczas bez względu na to, z którego i do którego kraju się dzwoni, koszt połączenia będzie z zawsze taki, jakby było wykonywane z Polski. takie połączenie zostanie rozliczone jak połączenie międzynarodowe. Wi-Fi Calling to również idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z zasięgiem – usługa umożliwia dzwonienie za pośrednictwem bezprzewodowej sieci internetowej i zapewnia wysokie komfort oraz jakość rozmowy.

Jak włączyć Wi-Fi Calling?

Wi-Fi Calling to usługa, którą nie każdy operator oferuje. Dostępna jest między innymi w nju mobile (ze szczegółami można zapoznać się pod tym linkiem: https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling). Nie ulega natomiast wątpliwości, że będzie stawała się coraz popularniejsza. Wpływ na to będą miały przede wszystkim coraz częstsze i coraz dalsze podróże zagraniczne Polaków. Usługę włącza się z poziomu menu swojego telefonu, a operator nie pobiera za włączenie żadnych opłat. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie telefony mają wbudowaną obsługę Wi-Fi calling. Na rynku jest w sumie kilkadziesiąt modeli wspierających tą funkcję. Są to telefony popularnych marek takich jak  Samsung, LG, Sony czy iPhone. Jeśli natomiast ktoś korzystał wcześniej z aplikacji do obsługi usługi, powinien mieć świadomość, że jej funkcjonalność jest obecnie wygaszana. Całkowite wyłączenie nastąpi w lutym 2020 roku.


Artykuł sponsorowany