Wielu z nas marzy w dzieciństwie o tym, by móc latać. Ta tęsknota jest prawdopodobnie częściowo odpowiedzialna za popularność komiksów i filmów o Supermanie. Choć nie każdy o tym wie, nawet osoby, które mają lęk wysokości, mogą poczuć swobodę niczym nieskrępowanego lotu w powietrzu. Nie jest to już doznanie zarezerwowanie wyłącznie dla spadochroniarzy i paralotniarzy.

Pomysłowość i rozwój techniczny stwarzają wiele nowych możliwości. Jedną z nich jest na przykład wynalazek, jakim jest tunel aerodynamiczny. Cóż to takiego? To specjalna, wysoka tuba odpowiedniej wielkości, wyposażona w dysze o dużej mocy, które wydmuchują powietrze z prędkością 200 km/h. Dysze znajdują się w podłodze tuby. Zakładasz stylowy kombinezon, kask, wchodzisz do wnętrza tuby, dysze się uruchamiają, a Ty unosisz się do góry na kilka metrów niczym prawdziwy superbohater!

Tunel aerodynamiczny – świetny pomysł na zabawę

Jest to okazja do świetnej zabawy – powietrze trzyma Cię w górze, podobnie jak woda trzyma na powierzchni wprawnego pływaka. Kiedy po paru chwilach Twój błędnik (czyli narząd, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie równowagi) oswoi się z nowymi warunkami, możesz śmiało zacząć poruszać się w dowolny sposób, wykorzystując pęd powietrza z dysz. Wprawni użytkownicy speedfly (tak po angielsku nazywa się ta zabawa) wykonują bardzo imponujące akrobacje unosząc się nad podłogą.

Zabawa, jaką jest lot w tubie (tunelu aerodynamicznym) jest bardzo bezpieczna, pomijając fakt, że masz na głowie kask i ochraniacze tam gdzie trzeba, znajdujesz się przez cały czas pobytu w tubie pod okiem instruktorów. Dlatego, dostawcy tego typu rozrywek reklamują się często, zwracając uwagę na fakt, że z tunelu aerodynamicznego może skorzystać dosłownie każdy – bez względu na ogólny stan zdrowia czy bardziej zaawansowany wiek. Jedynym przeciwwskazaniem jest ciąża lub poważne kontuzje ramion i barków. Nie jest to także sport przeznaczony dla dzieci poniżej 4 roku życia.

Kobieta w tunelu aerodynamicznym
W tubie mogą jednocześnie przebywać maksymalnie trzy osoby. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Loty aerodynamiczne dla mieszkańców Wrocławia

Lot w tubie trwa z reguły kilka minut. Jedno wejście może trwać maksymalnie 1,5 minuty, jednak można je parę razy powtórzyć. Przed samą zabawą przechodzi się odpowiedni instruktaż. Jeżeli jesteśmy mieszkańcami Wrocławia, możemy dowiedzieć się więcej o ofercie lotu w tunelu aerodynamicznym, szukając odpowiedniej oferty dla siebie w zasobach WWW.

Tunel aerodynamiczny blisko Wrocławia znajduje się w położonych niedaleko Mirosławicach. Jest to bardzo dogodna lokalizacja – można tam sprawnie i szybko dojechać zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego.

Odlotowa sprawa!

Emocje, jakich doświadcza się podczas lotu zostają z użytkownikami na długi czas. Wiele osób łapie bakcyla i powraca, by ponownie móc zasmakować niepowtarzalnych wrażeń. Tunel aerodynamiczny Wrocław oferuje kilka minut zabawy w tubie, to idealny pomysł na prezent – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Może to być prawdziwy strzał w dziesiątkę, gdy zastanawiamy się nad oryginalnym upominkiem na 18 urodziny. Młodzi ludzie lubią przygody. Sukces prezentu murowany!

W tubie mogą jednocześnie przebywać maksymalnie trzy osoby. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze doświadczonymi użytkownikami tunelu aerodynamicznego lepiej korzystajmy z niego w pojedynkę. Większa liczba osób w tubie niesie ze sobą pewne ryzyko zderzenia z towarzyszem.

Zainteresowane osoby mogą znaleźć podstawowe informacje o warunkach uczestnictwa w lotach w tunelu aerodynamicznym, który mieści się w Mirosławicach k. Wrocławia korzystając z internetu. Krótko mówiąc – odlotowa sprawa!


Materiał partnera zewnętrznego