Dobrze ułożony i efektywny grafik pracy to podstawa każdego, prężnie działającego przedsiębiorstwa. Jednak jego stworzenie oraz bieżące monitorowanie może być nie lada wyzwaniem.

Grafik pracy – zmora pracodawcy i pracowników

Im większe przedsiębiorstwo ze znaczną ilością pracowników, tym ułożenie harmonogramu pracy może być trudniejsze do wykonania – zwłaszcza jeśli próbujemy to zrobić samodzielnie, z pomocą kartki papieru lub arkusza kalkulacyjnego. Wprowadzanie wszelkich zmian przysparza tylko dodatkowego stresu i zwiększa ryzyko błędów. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania, takie jak specjalistyczne programy i aplikacje, które pomagają stworzyć efektywny i przejrzysty plan pracy zdecydowanie łatwiej i szybciej.

Aplikacja do tworzenie grafików pracy

Ciekawą propozycją jest specjalna aplikacja, która oprócz modułu do tworzenia grafików pracy, zawiera ciekawe funkcję oraz udogodnienia (przykładem aplikacji do opracowującej grafik pracy online jest inewi.pl). Tworząc grafik pracy samodzielnie, musimy pamiętać o przestrzeganiu przepisów Kodeksu Pracy. Należy uwzględnić minimalne przerwy dzienne oraz tygodniowe zapewniające pracownikom czas na regenerację przed kolejną zmianą. Istotne jest też przestrzeganie norm czasu pracy, zależnie od formy zatrudnienia pracownika. Obostrzeń jest jednak znacznie więcej i są one zależnie między innymi od rodzaju umowy i wymiaru czasu pracy danego pracownika. Bez pomocy odpowiedniego programu bardzo łatwo o pomyłkę, która może kosztować firmę wiele strat. Aplikacja do tworzenia grafików pracy samodzielnie sprawdza grafik pod kontem zgodności z Prawem Pracy i niezwłocznie informuje użytkownika o ewentualnych błędach. Ponadto każda zatrudniona osoba otrzymuje swoją elektroniczną wersję grafiku, dzięki czemu zawsze ma go pod ręką, co pozwala uniknąć ewentualnych niedopatrzeń. Tego rodzaju aplikacja informuje pracowników na bieżąco o wszelkich zmianach w harmonogramie pracy. Dodatkowo, poprzez moduły aplikacji do rejestracji czasu pracy i tworzenia grafików pracy zyskujemy kompletne narzędzie do automatycznego ewidencjonowania czasu pracy każdego z pracowników. Aplikacja monitoruje wszelkiego rodzaju spóźnienia oraz przerwy w pracy, jak również ewentualne nadgodziny, automatycznie szacując kwotę wynagrodzenia w stosunku do zarejestrowanego czasu pracy.

Zalety korzystania z aplikacji do tworzenia grafików

Dzięki aplikacji do tworzenia grafików firma zyskuje lepszą kontrolę nad czasem pracy swoich pracowników, szybciej można też dostrzec nierzetelnych podwładnych. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji służbowy telefon lub tablet wyposażony w system Android może stać się rejestratorem czasu pracy każdego z pracowników.

Więcej na podobne tematy przeczytasz w artykule: Idealny grafik pracy w Twojej firmie

Prowadzenie własnego biznesu to praca 24 godziny na dobę, warto więc korzystać z rozwiązań, które ułatwiają codzienność firmy. Jednym z nich jest właśnie aplikacja InEwi.


Materiał partnera zewnętrznego