Strona główna Społeczeństwo Związki Walentynkowe szaleństwo 2019

Walentynkowe szaleństwo 2019

139
0
Walentynki
To jeszcze do niedawna nieznane w Polsce święto było popularne w zachodniej i południowej Europie już od średniowiecza! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Społeczeństwo dopiero co otrząsnęło się z świątecznego szału. Choinki zostały rozebrane, ozdoby ściągnięte i przez następne kilka miesięcy nie usłyszymy „Last Christmas” lub „Let it snow”. Nie zmienia to faktu, że kolejny wyjątkowy czas zbliża się wielkimi krokami i tego olbrzyma nie da się powstrzymać. Mowa tutaj oczywiście o święcie zakochanych!

Skąd wzięły się walentynki?

Święto zakochanych rokrocznie przypada na 14 dzień lutego. To jeszcze do niedawna nieznane w Polsce święto było popularne w zachodniej i południowej Europie już od średniowiecza! Wedle tradycji w ten dzień wysyłało się listy miłosne do swojej drugiej połówki, najczęściej pisane wierszem. Walentynki mają jednak swoje korzenie jeszcze wcześniej – w starożytnym Rzymie. Tamtejsze obrzędy polegały na wylosowaniu z urny imienia swojej przyszłej wybranki serca. Mimo, że dzisiejsze święto nie polega na tej zabawie, to rzymską spuścizną jest stała obecność takich bożków, jak Kupidyn, Eros. Walentynki nie są też świętem katolickim, chociaż nazwą nawiązują do świętego Walentego. Obecnie jest to święto ogólnoświatowe, które rozsławił słynny wówczas Brytyjczyk sir William Scott.

Jak obchodzi się walentynki dzisiaj?

W dzisiejszych czasach ze świecą można szukać osób, które wysyłają wierszowane listy miłosne. Dużo bardziej popularne jest natomiast wręczanie upominków, ale nie tylko, ponieważ dzisiaj liczy się oryginalność, dlatego pomysłów na prezent może być wiele.

Już z samym końcem stycznia świat ogarnia szał. Półki sklepowe uginają się pod naporem czekoladek w kształcie serc, kubków z romantycznymi napisami i kto wie czym jeszcze? Miejscówki na spektakle teatralne znikają w zatrważającym tempie, podobnie jest w przypadku kin, w których w tym roku można zobaczyć np. film „Planeta Singli 3”. Jeżeli planujemy romantyczną kolację, warto zrobić rezerwację jak najszybciej, ponieważ 14 lutego znalezienie stolika będzie nie lada wyzwaniem.

Jednak zawsze przychodzi czas, kiedy po kolacji, spektaklu czy filmie trzeba wrócić do mieszkania. Nie można zapominać o tym, że tego dnia noc ze swoim partnerem również powinna być wyjątkowa, a żeby to ułatwić – warto skorzystać z usług sklepów erotycznych.

Zakupy w sklepie erotycznym

Trzeba wiedzieć, że udane życie erotyczne danej pary znacznie ociepla relacje w związku. Nie tylko kwiaciarnie i sklepy ze słodyczami prezentują ciekawe propozycje na walentynki, ponieważ sklepy erotyczne również mają wiele do zaoferowania. Można kupić wiele rzeczy, na przykład zmysłową bieliznę czy ciekawe gry. Sklep Świat Doznań (https://swiat-doznan.pl/ ) utworzył specjalną kategorię „WALENTYNKI”, żeby ułatwić zakochanym szukanie ekscytujących prezentów.

Co warto kupić?

Gra „Sekrety Nocy” – to ciekawa propozycja dla osób, które chcą połączyć ciekawą zabawę z intymnym zbliżeniem. W pudełku znajduje się również kilka ciekawych gadżetów, które wyjątkowo urozmaicą rozgrywkę.

Lovense Lush – propozycja dla bardziej odważnych. Jest to wibrator z aplikacją na telefon, którym partner może sterować nawet z drugiego końca świata, dlatego to świetne rozwiązanie dla par w rozłące. To gadżet najwyższej jakości, który niesamowicie urozmaici grę wstępną.

Nie tylko dla par

Warto zaznaczyć, że sklepy erotyczne – również ten wspomniany wcześniej – to rozwiązanie nie tylko dla zakochanych, ponieważ single też znajdą tam wiele ciekawych produktów, które urozmaicą im z kolei dzień 15 luty!


Materiał partnera zewnętrznego