Wieczór panieński oraz kawalerski plasuje się w czołówce jednych z najważniejszych imprez  w życiu według Polaków i nie tylko. Jest to bardzo popularna celebracja w wielu krajach na różnych kontynentach. Przed parą młodą stoi decyzja jaki ten wieczór powinien być, co zorganizować, jakie rozrywki zaplanować dla naszych gości, żeby wszyscy dobrze się bawili. Przed trudnym, ale również ekscytującym wyborem staje osoba odpowiedzialna za organizację takiego przyjęcia, zazwyczaj jest to świadek bądź świadkowa. Wynika to z tradycji, ale również z tego powodu, iż zazwyczaj jest to bliska osoba dla Panny Młodej/Pana Młodego, brat, siostra, bądź bliski przyjaciel albo przyjaciółka. Taka osoba zna państwo młodych najlepiej i wie jak zorganizować klimatyczną imprezę, która zostanie w ich sercach na zawsze.

Tematyczny wieczór

Wieczór tematyczny możemy zaplanować dla niej i dla niego. Pomysłem  na ten ważny wieczór dla kobiet może być ‘wieczór hawajski’. Może odbyć się w domu, bądź na sali, wedle upodobań. Wystarczy przygotować owocowe sałatki, drinki z palemkami, girlandy na szyje dla wszystkich kobiet biorących udział w zabawie i gotowe! Włączyć muzykę i rozkręcić hawajski wieczór panieński. Wieczór panieński w klimacie ‘boho’ sprawdzi się w okresie letnim. Takie przyjęcie najlepiej zorganizować na świeżym powietrzu. Uroku zabawie dodadzą drewniane stoły, często robione z palet. Proponuję przygotować pyszne, delikatne przekąski wytrawne i słodkie, wino, gry planszowe, zaprosić najlepsze przyjaciółki i rozkoszować się wspaniałym czasem na łonie natury. Istnieje wiele ozdób, które mogą przydać się na takich imprezach, na przykład balony, świeczki (styl boho), konfetti (możemy przygotować ekologiczną wersje z liści znalezionych w lesie lub parku). Kolejnym pomysłem na ciekawy wieczór panieński jest impreza a’la lata 20-te, 50-te, 80-te itp. Ważne wtedy są stroje oraz muzyka. Takie wieczory mogą również nawiązywać do starszych filmów. Wieczór inspirowany filmem jest dobrym pomysłem na wieczór kawalerski, może być to inspiracja ulubionym filmem Pana Młodego np. ‘Ojciec Chrzestny’. Panowie mogą wybrać się na tor kartingowy bądź paintball w ramach tematycznego wieczoru kawalerskiego.

Weekendowy wyjazd

Coraz większą popularnością cieszą się również koszulki z zabawnymi napisami bądź szarfy z nadrukami np. ‘koniec wolności’ ‘bride squad’ i tym podobne. Mogą być dobrym pomysłem na wyjazd do SPA. SPA oferują różne pakiety na przyjęcia tego typu. Może być to wyjazd na cały weekend, przeplatany relaksującym czasem w towarzystwie bliskich osób, pysznym jedzeniem, masażami oraz rozmaitymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Wyjazd na weekend jest też dobrym pomysłem na wieczór kawalerski. Świadek i przyjaciele mogą zabrać Pana Młodego nad jezioro, rozpalić ognisko lub grilla i spędzić bardzo sympatyczny czas w miłym towarzystwie. Taki wyjazd zrelaksuje Pana Młodego, co jest bardzo istotne przed wielkim dniem, który się zbliża.

A może by tak zostać w domu?

Alternatywnym pomysłem na spędzenie tego ważnego dnia dla spokojniejszych, mniej imprezowych Panien Młodych oraz Panów Młodych to np. wieczór brydżowy, pokerowy, bądź gry planszowe. Przyjęcie w małym, ale sprawdzonym towarzystwie. Wystarczy przygotować różne gry, pyszne jedzenie i drinki, wtedy już bardzo łatwo o mile spędzony czas w gronie przyjaciół.

Dla tych Panien Młodych i Panów Młodych, którzy lubią tańce i nocne życie taka domowa impreza może przenieść się do klubu, w dużych miastach jest ich wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybrać się do ulubionego klubu Panny Młodej/Pana Młodego albo odwiedzić jakiś nowy.

Pomysłów na spędzenie tego wieczoru w oryginalny sposób jest wiele. Najważniejsze jest to, aby spędzić go z naszymi bliskimi w sympatycznej i radosnej atmosferze. Każda Panna Młoda i każdy Pan Młody jest inny, dlatego ważne, żeby wybrać rodzaj imprezy dopasowany do tej najważniejszej osoby w tym dniu.


ABU