Strona główna Społeczeństwo Związki Jak wybrać bukiet ślubny?

Jak wybrać bukiet ślubny?

1317
0
Bukiet ślubny
Ważne jest to, by wiązanka pasowała do fasonu i koloru sukni oraz do sylwetki panny młodej oraz jej osobowości. | fot.: pixabay.com

Każda panna młoda w dzień swego ślubu chce wyglądać prześlicznie. Jej stylizację wieńczy bukiet ślubny, którego rola jest nie do przecenienia. Wybierając konkretną kompozycję, można kierować się upodobaniami w kwestii koloru i rodzaju kwiatów, równie ważne jest jednak to, by wiązanka pasowała do fasonu i koloru sukni oraz do sylwetki panny młodej oraz jej osobowości.

Różne propozycje

Najczęściej na ślubach spotyka się bukiety kuliste, chociaż nie jest to jedyna możliwość. Istnieje wiele sposobów układania kwiatów, oto niektóre z nich:

  • Biedermeier – to niewielka wiązanka, pasująca idealnie do stylizacji romantycznych. Kwiaty są ułożone ściśle w jedną formę, mogą tworzyć kręgi w różnych kolorach.
  • Berło – nowoczesny bukiet, dobrze komponujący się z oryginalnymi sukniami. Złożony jest z dużych kwiatów o długich łodygach.
  • Pomander – misternie spleciona kula z kwiatów, zawieszona na wstążce spływającej z ręki panny młodej.
  • Nosegay – mały, jednolity i okrągły bukiecik.
  • Composite – artystyczna, przestrzenna kompozycja utworzona z kwiatów, liści i tkanin. Jest to oryginalnie stworzony, fantazyjny kwiat, którego nie znajdziemy w przyrodzie.
  • Bukiet kaskadowy – „strumień” liści i kwiatów, świetnie pasujący do sukien o skromniejszym kroju, oraz tych bardziej dopasowanych do ciała.
  • Wachlarz – kwiaty mają tutaj kształt zbliżony do wachlarza. Ta oryginalna propozycja idealna jest dla sukien koronkowych, empire i w stylu hiszpańskim.

Dla każdego coś odpowiedniego

Większe i nieco bardziej puszyste panny młode powinny unikać małych i okrągłych wiązanek – lepiej zdecydować się na takie, które optycznie wydłużą sylwetkę. Będą to np. bukiety kaskadowe. Wysokim, smukłym kobietom pasują z kolei duże, przestrzenne bukiety, takie jak np. composite. Filigranowym dziewczynom można polecić kompozycję typu berło i bukiety kaskadowe. W przypadku upodobania do prostoty i minimalizmu, zamiast wiązanki można z powodzeniem wybrać jeden duży kwiat: słonecznik, kalię, czy np. elegancką różę. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://wedding.pl/inspiracje/bukiety-slubne/.

A co jest na czasie?

Wiele kobiet do swojej stylizacji wybiera obecnie duże, ułożone z fantazją, pastelowe wiązanki. Modne stają się także bukiety cieniowane, gdzie kolor stopniowo nabiera intensywności. Bardzo popularne są kwiaty o pełnych główkach, takie jak np. hortensje i piwonie – w okresie, kiedy nie są one dostępne, zamienia się je na róże. W lecie do wiązanek wplata się również polne i ogrodowe kwiaty, takie jak choćby maki, chabry, rumianek, czy anemony.


Materiał partnera zewnętrznego