Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodych ludzi. Dlatego bardzo ważne, aby zadbać o wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły. Przygotowania mogą trwać wiele miesięcy i pochłonąć bardzo dużo pieniędzy. Trzeba kupić eleganckie ubrania, w tym suknię dla panny młodej, wynająć samochód, salę, oprawę muzyczną, zadbać o dekoracje kościoła na ślub, kwiaty i wiele innych rzeczy. Niezwykle ważne jest również to, by goście znakomicie bawili się na przyjęciu weselnym.

Dekorowanie kościoła

Odpowiednia oprawa ślubu w kościele to niezwykle ważna rzecz. Najważniejsza jest sama ceremonia i religijny aspekt wydarzenia, ale to także niezwykła chwila, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Należy zadbać o odpowiednią dekorację kościoła na ślub, oprawę muzyczną, kwiaty i oświetlenie. Całość prac w kościele można zlecić specjalistycznej firmie, która rozwiąże wszystkie problemy i wykona wszystkie prace. Jednak wiele osób nie chce tak ważnej sprawy, jaką jest dekoracja kościoła na ślub powierzać obcym ludziom. Choć jest to spore wyzwanie, biorą sprawy we własne ręce. Bardzo ważne jest to by sprawy ubierania kościoła nie zostawiać na ostatnią chwilę. Jest to przecież jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza sprawa, w całych przygotowaniach do ślubu. Tym bardziej że sama czynność dekoracji może być wykonana dopiero na kilka godzin przed ceremonią.

Ubieranie kościoła we własnym zakresie

Osoby, które decydują się na takie rozwiązanie, powinny bardzo dobrze to zaplanować. Warto dobrze poznać wnętrze świątyni. Policzyć ławki ustawione w głównej nawie, zmierzyć długość kościoła, by dopasować dywan. Warto znaleźć czas, przyjść i zobaczyć inną ceremonię i obejrzeć, jakie zastosowano dekoracje kościoła na ślub, jak ubrane są ławki, jakie wybrano kwiaty. Niezwykle ważne, aby podczas rezerwacji terminu dowiedzieć się, czy w danym dniu zaplanowane są inne uroczystości w kościele i na ile można sobie pozwolić w kwestii dekoracji. Jakie zwyczaje panują w danej parafii. Należy zwrócić uwagę na możliwość przyczepienia ozdób do ławek, gdzie i jakie kwiaty będzie można postawić. Czy kościół dysponuje odpowiednimi krzesłami i klęcznikami, których będzie można użyć podczas ceremonii? Bardzo ważne jest to by wszystko to uzgodnić z proboszczem, zanim wynajęte lub zakupione zostaną dekoracje kościoła na ślub. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych wydatków. Warto również zaplanować kto posprząta kościół po ślubie. Ozdoby na ławkach a szczególnie kwiaty na ołtarzu często mogą zostać w kościele. Jednak płatki kwiatów sypane przez dzieci wewnątrz świątyni czy ryż rzucany przez gości przed kościołem to bałagan, który należy uprzątnąć.

Materiał partnera