Wraz z rozwojem internetu mamy większe horyzonty. Kiedyś kobieta szukała przyszłego męża w swoim miejscu zamieszkania, czy też w miejscu pracy. Teraz mamy takie możliwości, które pozwalają poznawać ludzi z całego kraju, a nawet z całego świata. Nie musimy być ograniczeni do swojego miejsca zamieszkania. Osoby poznane w internecie mogą zostać naszymi przyjaciółmi albo życiowymi partnerami. Jednak jedno jest zastanawiające… dlaczego serwisy randkowe zdobyły taką sławę? Dlaczego popularność portali randkowych stale rośnie?

Poznanie online a poznanie w realu

Mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie… i coś w tym jest. Jeśli poznajemy kogoś w realu, jesteśmy mniej narażeni, że pierwsze wrażenie może nie wyjść najlepiej, ponieważ nie czujemy się atrakcyjni, jesteśmy wstydliwi albo zranieni. Poznając kogoś w sieci, mamy pewien dystans, jesteśmy bezpieczni po drugiej stronie ekranu, możemy przedstawić swoje zalety i zatuszować niedoskonałości. Nie obawiamy się odrzucenia w takim samym stopniu jak w realu. Randkując w sieci, możemy otworzyć się i ujawnić swoje sekrety, o których nikt nie wie lub możemy oszukiwać innych – niestety. Możemy być sobą na 100% albo możemy wykreować całkiem inną postać, którą chcielibyśmy być.

Do wyboru, do koloru

Kolejny aspekt, który przemawia na tak dla portali randkowych. W mieście najfajniejsi faceci są już zajęci, więc czemu by nie poznać kogoś z innego miasta? Rozstanie z życiową partnerką? Może szukamy przyjaciół na sobotni wieczór? Tak, serwisy randkowe dają takie możliwości. Poznawanie nowych ludzi już nie jest takie trudne. Siedząc w domu, w pracy, na ławce w parku możemy poznawać wirtualnie wielu nowych towarzyszy życia. Możemy przeżyć niezwykłą przygodę, zdobyć nowych przyjaciół lub znaleźć miłość życia. Spotykana anonimowość na serwisach randkowych pozwala nam na pisanie i umawianie się z wieloma osobami.

Lek na samotność

Samotne dnie w pracy i samotne noce z kotem. Portale randkowe dają możliwość wypełnienia pustki podczas samotnych wieczorów. Pisząc z kimś na serwisach randkowych, nierzadko czujemy się o wiele lepiej. Flirtując, czujemy się bardziej atrakcyjni. Mamy poczucie, że tam po drugiej stronie jest ktoś, kto nie może się doczekać, aż w końcu się odezwiemy. Znajomość nie musi być zobowiązująca, a może naprawdę dużo wnieść w nasze życie.

Brak czasu na nowe znajomości

Zagonieni każdego dnia, nie zawsze odnajdujemy czas dla siebie, czas na przyjemności i relaks, a co dopiero na poznanie kogoś nowego. Zajęci codziennymi obowiązkami chętnie zakładamy konta na portalach randkowych, ponieważ jest to wygodna metoda na poznanie kogoś nowego bez większego nakładu czasu i pracy. Możemy miło z kimś popisać, poznać się bliżej i umówić na spotkanie pracując, będąc na urlopie lub siedząc na kanapie przed telewizorem.

Serwisy randkowe otworzyły bramy możliwości poznania nowych ludzi, niezobowiązującego flirtu czy odnalezienia życiowego partnera. Możemy małymi krokami przedstawiać siebie w taki sposób, w jaki jest nam wygodnie. Kreujemy swój wizerunek i to, jak chcielibyśmy być spostrzegani. Poznając ludzi w sieci, często czujemy, że mamy większą kontrolę nad nową znajomością, możemy przemyśleć dalsze kroki i swoje postępowanie lub wycofać się, gdy nie jesteśmy zainteresowani kontynuowaniem znajomości. Nową znajomość możemy przerwać bez większych konsekwencji. Na portalach randkowych czujemy się mniej zobowiązani, ale również jesteśmy narażeni na oszustwa.

AGÓ