Wiele seriali trzyma w napięciu od początku do końca, rozbudza ciekawość i daje świetną rozrywkę. Warto wybierać te produkcje, które jednak oprócz tego niosą dodatkowy przekaz i wartości. Zwłaszcza młodzi ludzie, których gust filmowy dopiero się kształtuje, powinni sięgać po te seriale, które pokażą także sposoby postrzegania rzeczywistości, poszerzą ich horyzonty lub zainspirują do ciekawych dyskusji.

  1. Black mirror

Prawdziwy hit zarówno wśród młodszych, jak i starszych widzów. Każdy odcinek to oddzielna historia. Serial to pogranicze science fiction mający też elementy obyczajowe oraz sensacyjne. Każda historia pokazuje rozwój technologiczny oraz jego przewidywane konsekwencje. Oprócz tego, że przedstawiani bohaterowie i ich sytuacje są szalenie ciekawe i wciągające autorzy poruszają też tematy bardzo ważne, a przede wszystkim aktualne. Dają do myślenia nad tym, gdzie może zaprowadzić nas przesadna ufność nauce i technologii i jakie konsekwencje może mieć dehumanizacja.

  1. Narcos

Świetnie kreacje głównych bohaterów, które są skomplikowanymi postaciami oraz niezwykła scenografia i umiejętność utrzymania widza w napięciu. Jest to historia Pablo Escobara, która oprócz tego, że wciąga pokazuje także wiele historycznych wątków, a dodatkowo uczy, że świat nie jest czarno biały i nie zawsze łatwo odróżnić dobro od zła. Czasem wybory są bardzo trudne, a życie wpycha nas w sytuacje bez wyjścia.

  1. Girls

Serial ten choć głównie spodoba się dziewczynom, bo też właśnie o nich o ich problemach i rozterkach mówi, na pewno jednak oprócz tego niesie w sobie treści uniwersalne. Ukazuje dylematy i niedogodności jakie pojawiają się, gdy wchodzimy we wczesną dorosłość. Ogromnym atutem serialu są kreacje głównych bohaterek. W czasach kiedy zwykle w telewizji pokazywane są piękne, aczkolwiek nie zawsze naturalne kobiety: szczupłe i zawsze nienagannie wyglądające, tu poznajemy zwykłe dziewczyny o przeciętnych urodach i bardzo codziennych problemach, które pokazują, że każde zasługuje na szczęście.

  1. Kosmos

Trochę z innej beczki, ale właśnie dlatego serial ten jest warty obejrzenia. Serial odkrywa tajemnice wszechświata i nauki o nim w sposób przystępny, a przede wszystkim ciekawy. Możemy dowiedzieć się z niego wiele informacji o planetach, czarnych dziurach czy odległych światach i zagadkach, czy istnieje na nich życie. Świetna rozrywka, dzięki której możemy się dużo dowiedzieć.

  1. Czas honoru

Na koniec polska pozycja. Rewelacyjny serial zrealizowany na najwyższym poziomie i ze świetną obsadą aktorską. Pokazuje historię naszego kraju w czasach II wojny światowej. Dzięki świetnej fabule i ciekawym losom bohaterów uczymy się historii kompletnie tego nie odczuwając i nie nudząc się.


AWE