Jesteś fanem lub fanką mody? Uwielbiasz książkę i film „Diabeł ubiera się u Prady”? Jeżeli tak to koniecznie musisz przeczytać najnowszą powieść „Stylistka podbija Manhattan” autorstwa brytyjskiej pisarki Rosie Nixon. Jest to kolejna część przygód Amber Green – młodej dziewczyny, która marzy o zostaniu stylistką. Tym razem Amber opuszcza swój dom w Londynie i wylatuje do Nowego Jorku za swoim chłopakiem Robem.

Przygody w światowej stolicy mody

Amber poznajemy najpierw w powieści pt. „Stylistka”. Jest to książka o młodej kobiecie, która pracuje w butiku z ubraniami. Przez przypadek otrzymuje posadę jako asystentka u słynnej stylistki gwiazd w Wielkiej Brytanii. Jej życie diametralnie się zmienia, bo z normalnego szarego świata przedostaje się do świata mody i celebrytów, a także zakochuje się w reżyserze filmów dokumentalnych.

W powieści „Stylistka podbija Manhattan” następuje kolejny wielki przewrót w życiu Amber. Mija kilka miesięcy od kiedy zrezygnowała z pracy u wybrednej i dość ekscentrycznej stylistki gwiazd – Mony Armstrong. Teraz prowadzi udane życie u boku ukochanego i pracuje w Selfridges w Londynie. Wszystko wydaje się pięknie układać dopóki Rob nie dostaje propozycji nakręcenia reality show o supermodelkach w Nowym Jorku. Amber obawia się, że zbyt długie rozstanie i piękne kobiety, które będzie widywał na każdym kroku mogą za bardzo zaszkodzić jej związkowi. Postanawia wybrać się tam razem z nim i poszukać nowej pracy. Na miejscu okazuje się, że Amber nie posiada wizy, która by jej pozwoliła legalnie pracować na terenie USA. Dziewczyna jednak nie poddaje się, a że nadal marzy jej się o zostaniu stylistką to wpada na pewien pomysł. Rozpoczyna nową działalność na Instagramie. Jej zdjęcia stają się popularne i udaje jej się zdobyć dużą ilość sympatyków. Niestety przez przypadek Amber zostaje uczestniczką skandalu.Tysiące nazistów polubiło jedno z jej zdjęć. To jednak nie wszystko, bo do akcji wraca ponownie szefowa z poprzedniej pracy. Czy bohaterka sobie poradzi, a Manhattan jej nie odstraszy?

Zabawna i wciągająca książka

Powieść Rosie Nixon będzie doskonała dla fanów współczesnych romansów i komedii romantycznych. Autorką książki jest Brytyjka – Rosie Nixon, która od 10 lat jest redaktorką naczelną magazynu „Hello!”. Pracowała wcześniej dla wielu innych kobiecych pism jak „Glamour” i „Red”. To właśnie doświadczenie w tej pracy pozwoliło jej na napisanie książek o przygodach Amber Green. Udało jej się poznać wielki świat mody i celebrytów, miała możliwość uczestniczyć w różnych ceremoniach, premierach filmów oraz w przyjęciach największych gwiazd. Nixon napisała dopiero dwie książki, ale przyniosły jej już duży sukces. Wkrótce na podstawie pierwszej powieści „Stylistka” ma powstać film fabularny. Autorką scenariusza ma zostać specjalistka od znanych hollywoodzkich komedii romantycznych – Karen McCullah. Napisała scenariusze do takich filmów jak: „Legalna blondynka”, „Zakochana złośnica” i „Brzydka prawda”.

W książce znajduje się wiele odniesień do najnowszych trendów w modzie, znanych ludzi i plotek. Jest to lekka i odprężająca powieść, idealna na długie jesienne wieczory. Zabawne postaci i dowcipne dialogi sprawią, że będziecie się śmiać cały czas podczas czytania.

NMA