Strona główna Rozrywka Bilety na wymarzone koncerty – jak je zdobyć?

Bilety na wymarzone koncerty – jak je zdobyć?

981
0
Rolka papierowych biletów
Koncerty muzyczne to nie jedyne wydarzenia, na które można zakupić bilety online. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bilety na koncerty najpopularniejszych gwiazd rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Każdy fan muzyki przynajmniej raz doświadczył sytuacji, w której bilet na wymarzony koncert okazywał się po prostu nie do zdobycia. Czasy kolejek do kas biletowych nie minęły jeszcze bezpowrotnie, ale branża oferuje coraz więcej możliwości innej formy zakupów. Dziś bilety najlepiej kupować online. 

  1. Bilety online na koncerty to szansa na szybki i bezproblemowy zakup wymarzonych biletów.
  2. Wyszukiwarki pozwalają na filtrowanie oferty z uwzględnieniem konkretnego artysty, miasta, a nawet klubu.
  3. Atrakcyjną ofertą dla fanów muzyki są specjalne karty zniżkowe.

Bilety online – dlaczego warto?

Nikt nie lubi stać w kolejkach, szczególnie w sytuacji, gdy nie jest pewny, że uda mu się zdobyć upragniony produkt. Z biletami na koncerty często tak jednak jest. Koncerty niektórych gwiazd muzyki sprzedają się błyskawicznie i trzeba dużego sprytu, żeby zdobyć miejsca na koncert ulubionej gwiazdy. Coraz częściej sprzedaż biletów na wydarzenia muzyczne przenosi się jednak do internetu. Nie oznacza to co prawda, że bilety nie sprzedają się równie szybko, co w kasach biletowych, a czasami może i szybciej. Sposób zakupu jest jednak dużo prostszy, nie wymaga wychodzenia z domu, a przejrzyste ułożenie terminów łatwo pozwala znaleźć ten koncert, który widzowi odpowiada najbardziej.

Przedsprzedaż

To jedna z bardziej interesujących możliwości, jakie oferują serwisy takie jak https://ticketclub.pl/. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy serwisu mają możliwość kupienia biletów zanim wejdą one do regularnej sprzedaży. Szanse na zdobycie upragnionego biletu rosną. Większe są również możliwości wyboru miejsc. Nie sposób również nie zauważyć, że zakup biletu w przedsprzedaży wiąże się często z oszczędnością pieniędzy, zdarza się bowiem, że są one nieco tańsze niż te sprzedawane w dniu koncertu.

Kalendarium koncertów

Wyprawa na koncert ulubionej gwiazdy to przygoda, którą trzeba dobrze zaplanować. Kalendaria koncertów, które znaleźć można na stronach ze sprzedażą biletów online, pozwalają szybko zorientować się, kiedy i gdzie w najbliższym czasie koncertuje dany zespół, jak wygląda trasa koncertowa, gdzie jeszcze można usłyszeć daną gwiazdę. Zakup online pozwala też planować zakup biletu na koncerty w innym mieście. W końcu wyjazd szkoleniowy można połączyć z wieczorym wyjściem na ciekawy koncert.

Zniżki, rabaty, promocje na bilety

Serwisy sprzedażowe to prawdziwy raj dla fanów muzyki, którzy naprawdę często uczestniczą w różnych wydarzeniach muzycznych. Różnego rodzaju formy kart zniżkowych, stałego klienta, „grupowicza” pozwalają na zakup biletu w atrakcyjniejszej cenie. Jednorazowy zakup może nie dawać poczucia ogromnych oszczędności, natomiast jeśli na koncerty chodzi się naprawdę często, to rabaty na poszczególne koncerty w całości tworzą zauważalny zysk w domowym budżecie.

Nie tylko wielkie gwiazdy

Muzyka niszowa, alternatywna jest zdecydowanie słabiej promowana i informacje o nadchodzących koncertach nie są tak łatwe do zdobycia. Serwisy sprzedażowe troszczą się natomiast o klientów zainteresowanych biletami na koncerty mniej znanych gwiazd. Wyszukiwanie koncertów z wykorzystaniem podręcznych katalogów zdecydowanie ułatwia poszukiwania. Podobnie zresztą jest w przypadku konkretnych klubów. Słynna warszawska „Stodoła” kusi szeroką ofertą muzyczną, z którą na stronie serwisu z biletami online można szybko się zapoznać i znaleźć interesujące daną osobę koncerty.

Kultura i sport

Koncerty muzyczne to nie jedyne wydarzenia, na które można zakupić bilety online. Coraz więcej serwisów w swojej ofercie posiada również bilety na innego typu wydarzenia. Bez problemu można kupić bilety na koncerty religijne, stad-upy, występy kabaretowe, a nawet niektóre festiwale. Miłośnicy sportu także mogą znaleźć ofertę skierowaną do nich. Bilety na różnego typu rozgrywki drużynowe, walki KSW lub MMA, a także inne wydarzenia sportowe są na wyciągnięcie ręki, a właściwie na jedno kliknięcie.

Zaplanuj event branżowy

Wielu specjalistów ds. promocji, organizacji różnego typu wydarzeń firmowych, branżowych, szkoleń i wyjazdów często stoi przed wyzwaniem zapewnienia uczestnikom spotkania wieczornych atrakcji. Dużo łatwiej tego typu zadanie spełnić, jeśli event organizowany jest w rodzimym mieście, co jednak jeśli przygotowuje się wydarzenie z dala od miejsca pracy? W takiej sytuacji z pomocą ponownie przychodzą serwisy ze sprzedażą biletów online. Pozwalają one dość szybko zorientować się w ofercie kulturalnej danego miasta. Zdalnie, bez dodatkowych komplikacji, można wybrać interesujący koncert lub wieczór teatralny i zakupić bilety dla uczestników wydarzenia. Wszystko odbywa się online, a kolejny punkt z listy organizatora można oznaczyć jako wykonany.

Trochę wiedzy o wydarzeniach muzycznych

Warto docenić te serwisy, które jak ticketclub, proponują swoim użytkownikom nie tylko możliwość zakupu biletów, lecz także poszerzenia wiedzy, o aktualnych wydarzeniach na rynku muzycznym. Blog z ciekawymi podsumowaniami, zapowiedziami, nowinkami to dodatkowy atut i wartość dodana, jaką oferują serwisy sprzedażowe. Można poczytać o nowych płytach, planowanych wydarzeniach muzycznych i… skorzystać z prowadnika dla początkujących koncertowiczów.


Materiał partnera zewnętrznego