Strona główna Lifestyle Podróże Wskazówki, jak zostać pięknym i sprawnym na wakacjach

Wskazówki, jak zostać pięknym i sprawnym na wakacjach

64
0
kosmetyki na wakacje
Wakacje? Postaw na kosmetyczny minimalizm | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kiedy pakujesz się na wakacje, często zastanawiasz się, które  produkty kosmetyczne spakować, a bez których się obejdziesz, aby utrzymać swoją przestrzeń w bagażniku, ale nie porzucić poczucia piękna i czystości. W tym artykule powiemy, jak możesz (nie tylko) zabrać się na wakacje z kosmetycznym minimalizmem.

Wymień mydło w płynie na to w kostce

Nie ma nic bardziej praktycznego niż powrót do sprawdzonego mydła w kostce. Jest ono jakby stworzone do podróży. Nie zabiera tak dużo miejsca, pachnie pięknie, a jego skład jest zwykle całkiem naturalny. Możesz zabrać je zarówno do bagażu podręcznego, przejść przez kontrolę bezpieczeństwa bez żadnych problemów, i używać go w miejscach publicznych, w których nie ma mydła. A jeśli podoba ci się ta zmiana, możesz spróbować zastąpić szampon taką opcją. Są one teraz produkowane w różnych rodzajach i zapachach, i myją włosy równie dobrze jak płynne szampony, a nie mają dodanych substancji chemicznych, dzięki czemu mogą być idealną regeneracją dla Twojej skóry.

Kawowy peeling

Jeśli Twoja skóra jest narażona na silne światło słoneczne lub mróz, powinieneś ją raz na jakiś czas złuszczyć, aby pozbyć się martwych komórek i ją zregenerować. Jednak z tego powodu nie musisz brać innych butelek z kosmetykami na wakacje. Wystarczy wymieszać fusy z kawy, zarówno w domu, jak i na wakacjach z kilkoma kroplami ulubionego oleju nawilżającego i olejku eterycznego. Kawa poprawi ukrwienie skóry i usuwa niechciane toksyny. Po użyciu tej złuszczającej się mikstury Twoja skóra będzie bardzo delikatna i gotowa na następny dzień na plaży.

Zestaw pierwszej pomocy i ubezpieczenie podróżne

Przygotuj się na wszystko. Zapakuj zestaw pierwszej pomocy, który pomoże ci w chorobie lub przy niewielkich obrażeniach, czy to u  ciebie czy u twojej rodziny. Czego nie powinno zabraknąć w szafce z lekarstwami?

  • Leki przeciwbólowe
  • Leki obniżające temperaturę i zwalczające stany zapalne
  • Lekarstwo na problemy trawienne
  • Maść pantenolowa na oparzenia
  • Plastry
  • Dezynfekcja
  • Ziołowe tabletki przeciw kaszlowi i przeziębieniu

Materiał partnera zewnętrznego