Słoneczne dni w ogrodzie za domem mogą być wspaniałą odskocznią od codziennych trosk. Jednak aby w pełni cieszyć się urokami natury, warto zadbać o właściwe wyposażenie ogrodu. Punktem centralnym jest tutaj altana ogrodowa. Drewniana konstrukcja o dość pospolitym formacie przy pomocy kilku tricków aranżacyjnych potrafi zmienić się w modny, uroczy zakątek. Jak tego dokonać? Oto nasze pomysły!

Altana ogrodowa – postaw na modny w tym sezonie rattan!

Altanki drewniane są same w sobie bardzo uniwersalne, świetnie sprawdzają się zarówno w typowo klasycznych ogrodach, jak i w bardziej nowoczesnych aranżacjach. Chcąc wnieść trochę modernistycznego ducha oraz więcej wygody, polecamy by altanki ogrodowe wyposażone były w meble rattanowe. Altanki z drewna, szczególnie ciemnego lub malowanego na ciemne kolory, w połączeniu z rattanowym wypoczynkiem dają świetny efekt wizualny.

Ogród z altanką zyskuje zdecydowanie więcej funkcjonalności, gdy wyposażymy go w wygodne meble ogrodowe. Kanciaste i twarde ławki być może są bardziej trwałe, ale zupełnie niewygodne i nieestetyczne. Meble rattanowe można na zimę wynieść z altany ogrodowej i schować je np. w garażu.

Duża otwarta altana ogrodowa

Fot. Duża otwarta altana ogrodowa – www.produktyogrodowe.pl

Altany ogrodowe z kolorowymi lampionami!

Kolejnym wyposażeniem altany ogrodowej są popularne lampiony oraz taśmy LED. To niedrogie i łatwe w montażu oświetlenie sprawi, że altanki drewniane zamienią się w magiczne, przytulne i stylowe kąciki, idealne na letnie leniuchowanie po zmroku. Jeśli nie posiadacie akurat podłączenia do sieci elektrycznej, na rynku znajdziecie też wersje zasilane akumulatorami.

Altany ogrodowe, jako centralne punkty w przydomowej przestrzeni, powinny być ładnie oświetlone. O ile wewnątrz świetnie sprawdzą się rzeczone lampiony (szukajcie w sklepach pod nazwą cotton balls), o tyle na zewnątrz najlepiej postawić na pylony zasilane energią słoneczną. To ekologiczne, oszczędne i ciekawe wizualnie rozwiązanie. Altanki drewniane zyskują sporo gdy dodamy do nich nieco nowoczesnych elementów – oświetlenie jest tego najlepszym przykładem.

Doskonale przygotowana aranżacja altany ogrodowejFot. Doskonale przygotowana aranżacja altany ogrodowej

Modne altany ogrodowe? Stawiaj na elementy wystroju z recyklingu!

Jeśli chcecie, by altanka ogrodowa miała oryginalny i ciekawy design, a jednocześnie wyznajecie zasadę, że najlepsze jest to, co robi się samemu, warto postawić na elementy wystroju z recyklingu. Dać nowe życie starym przedmiotom może okazać się strzałem w dziesiątkę. Do altanki ogrodowej poznoście trochę szpargałów z zakamarków piwnic i garaży. Wiele z nich nieco odnowionych może nadać niepowtarzalny klimat aranżacji waszej altany drewnianej.

Przykładem są stare metalowe przedmioty, takie jak żelazka, podkowy, gwoździe, miedziane misy – altanka drewniana w stylu industrialnym za niewielkie pieniądze? Proszę bardzo! Wiekowe latarenki, stare lalki, haftowane poszewki na poduszki – mają moc zastosowań w altanach ogrodowych w stylu rustykalnym. Trzeba tylko zmienić myślenie i włączyć wyobraźnię, wówczas to co wydawało nam się zbędne może zyskać nowe życie!


Materiał partnera zewnętrznego