Strona główna Lifestyle Moda Zawsze na czasie, czyli wybieramy zegarek damski

Zawsze na czasie, czyli wybieramy zegarek damski

166
0
kobieta w eleganckim zegarku damskim
Zegarki damskie muszą współgrać z charakterem kobiety, a także z jej gustem i stylem ubioru | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zegarek damski wbrew pozorom nie jest wyłącznie urządzeniem do mierzenia czasu. Dla nas, kobiet to także idealne uzupełnienie stylizacji. Tego typu gadżety są pięknym i stylowym dodatkiem. Zegarki damskie występują w różnorodnych modelach oraz wielu wariantach kolorystycznych. Na jakie aspekty powinnyśmy zwrócić uwagę, decydując się na zakup zegarka? Jak wybrać idealny model dla pań?

Zegarek na pasku czy bransolecie?

Zegarki damskie muszą współgrać z charakterem kobiety, a także z jej gustem i stylem ubioru. Co więcej, modele dla pań to przede wszystkim element biżuterii, który powinien pasować do kobiety. W tym przypadku wybór będzie oscylował pomiędzy klasycznymi czasomierzami a tymi wzbogaconymi różnymi zdobieniami. Oczywiście niezwykle ważny jest także dobór paska. Elegancki model damski będzie świetnie prezentował się na pasku i na bransolecie. Nie da się jednak ukryć, że model na pasku to nieco bezpieczniejszy wybór. Jeśli natomiast takie rozwiązanie nie przypadnie nam do gustu, możemy go bez problemu wymienić.

Jeśli więc planujemy obdarować kobietę zegarkiem, wybierzmy opcję z paskiem. Bransoleta wymaga odpowiedniego dopasowania – najlepiej podczas zakupu. Jednak z drugiej strony te modele dodają większego szyku i atrakcyjności. Dlatego też wybór damskiego czasomierza nie jest taką prostą sprawą. Rzecz może ułatwić nam przeznaczenie urządzenia, czyli dopasowanie go do stroju lub okazji, jednak nie jest to możliwe w przypadku prezentu. Nie możemy także zapominać o tym, że zegarki damskie jak tutaj to element biżuterii.

Jakie szkło wybrać – mineralne czy szafirowe?

Przed zakupem czasomierza powinniśmy zainteresować się tym, z jakich elementów został on wyprodukowany. Jeśli w naszych rękach pojawi się tani model, może okazać się, że do jego produkcji użyto najtańszych części. A niestety, takie detale szybko się odbarwiają, psują czy łamią.

Nie da się ukryć, że szkło to jedna z najważniejszych części w zegarku. Najczęściej w modelach damskich (czyt. modowych) wykorzystywane jest szkło mineralne. Niestety jego wytrzymałość nie jest akceptowalna. Z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie szkło szafirowe, które jest odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania.

Podczas zakupów powinniśmy omijać modele ze szkiełkiem hesalitowym. Okazuje się, że najmniejszy kontakt z innym przedmiotem jest w stanie spowodować zarysowanie takiego szkła.

Technologia dla kobiet

Niestety w wielu przypadkach bywa tak, że model, który zakupiliśmy, jest niepraktyczny lub trudny w naprawie. Jest to przede wszystkim efekt nieodpowiedniego wyboru jego mechanizmu. Aktualnie na rynku dostępne są zegarki mechaniczne, które uznaje się za najbardziej wytrzymałe czasomierze. Warto jednak dodać, że nie znajdziemy w nich żadnych dodatkowych funkcji. Problem zazwyczaj pojawia się wtedy, gdy zegarek przestanie działać. Jego naprawa również może okazać się problematyczna, ponieważ jest to zadanie dla doświadczonych zegarmistrzów.

Kolejną propozycją są automatyczne zegarki damskie. Nakręcane w bardzo ciekawy sposób, a mianowicie za pomocą ruchów wykonywanych ręką. Te modele są dedykowane przede wszystkim dla kobiet, które rzadko zdejmują tego typu gadżet z nadgarstka.

Na rynku znajdziemy także zegarki kwarcowe, które wyróżniają się bardzo precyzyjnym pomiarem czasu. Wśród nich bez problemu znajdziemy zarówno eleganckie, jak i sportowe modele, które posiadają ogromną ilość funkcji i są najchętniej i najczęściej wybierane przez damską klientelę – choć nie zawsze świadomie.

Kobiety w trakcie wyboru zegarka kierują się najczęściej jego walorami estetycznymi. Przedstawicielki płci pięknej uwielbiają eleganckie dodatki, dlatego to właśnie wygoda, jest w tym przypadku kluczowym aspektem. Pamiętajmy jednak o tym, aby wziąć też pod uwagę inne kwestie związane np. z mechanizmem zegarka.


Materiał partnera zewnętrznego