Moda męska rozwija się ostatnio mocniej niż kiedyś. Produkty oferowane w sklepach są bardzo różnorodne, a projektanci proponują wiele różnych fasonów, kolorów i wzorów. Co wybrać w gąszczu tak wielu trendów i tendencji, aby prezentować się dobrze podczas oficjalnych spotkań i okazji, które nie zdarzają się na co dzień?

Po pierwsze klasyka

Jeśli wybierasz się na spotkanie zarządu spółki i chcesz wyglądać profesjonalnie oraz elegancko, postaw na klasykę. W sieciówkach i sklepach internetowych jest mnóstwo różnego typu ubrań w mocne i duże wzory oraz w intensywnych kolorach, ale jeśli zależy Ci na wizerunku profesjonalisty, koszulę z hawajskim wzorem, biały kapelusz i kraciasty garnitur zostaw na inne okazje. Na takim spotkaniu sprawdzi się najbardziej klasyczny zestaw w postaci białej lub błękitnej koszuli, ciemnoniebieskich spodni i marynarki. Generalnie jeśli zależy Ci na tym, by odbierano Cię poważnie, proste stylizacje będą najlepsze i sprawdzą się doskonale. Latem przy nieco mniej formalnych okazjach możesz postawić na nieco jaśniejsze kolory – np. beż czy jasny brąz.

Zadbaj o szczegóły

Szczegóły jak np. długość nogawek spodni, kolor skarpetek, ewentualne zagniecenia na koszuli czy delikatnie poplamiony krawat mają wbrew pozorom duże znaczenie. Takie rzeczy mogą sprawić, że na spotkaniu nie będziesz się czuł komfortowo, dlatego lepiej zadbać o wszystko wcześniej niż denerwować się tym przed samą prezentacją, którą miałeś przeprowadzić. Co ważne, istotne są nie tylko szczegóły w ubiorze, ale także i w Twoim ogólnym wyglądzie zewnętrznym – np. dłonie, paznokcie, fryzura. Całokształt składa się na Twój zewnętrzny wizerunek, więc nie zapominaj o poszczególnych jego składowych, bo te elementy także są widoczne. Nawet najdroższy garnitur i najlepsza gatunkowo koszula nie będą robiły wrażenia jeśli na spotkanie biznesowe przyjdziesz w zabłoconych butach.

Ważne są dodatki

Jeśli starasz się o pracę, na której bardzo Ci zależy albo chcesz dobrze wypaść na spotkaniu z klientem, postaw na dodatki. Gadżety to także element, dzięki któremu możesz być zapamiętany. Jeśli spotykasz się z klientem w restauracji, weź ze sobą elegancki, raczej klasyczny portfel. Gdy przewidujesz możliwość robienia notatek, zabierz ze sobą ładnie oprawiony notes i pióro albo długopis. Artykuł piśmienniczy z logo firmy innej niż Twoja własna nie będzie jakimś wielkim wykroczeniem przeciwko stylowi, ale najlepiej byłoby gdyby Twoje pióro/długopis nie posiadało żadnego logo reklamowego, ewentualnie mało widoczne logo sklepu, w którym zostało wyprodukowane. Dobrze by było mieć też elegancko oprawiony kalendarz do zapisywania ważnych terminów. Wybierając się na spotkanie nie zapomnij o zadbaniu o wygląd laptopa i telefonu, z których korzystasz.

Nie wkładaj masek i bądź sobą

W przypadku rzadkich, ale bardzo oficjalnych wyjść istnieje pokusa, by na takich spotkaniach kogoś udawać. Absolutnie tego nie rób. Dobierając strój, dodatki i akcesoria kieruj się radami specjalistów od mody i wizerunku, ale nie podążaj ślepo za wszystkim. Ważne jest też to, abyś dobrze się czuł w ubraniu, które nosisz i rzeczami, z jakich korzystasz. Jeśli tego zabraknie to nawet najbardziej książkowe zastosowanie wszystkich porad na temat wizerunku nie będzie miało żadnego sensu.


IKU