W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej zegarkom marki Lorus. Przegląd skupi się na modelach, które cechuje klasyczny design i wysoka funkcjonalność – dwie cechy, którymi najczęściej kierujemy się przy wyborze zegarka. Lorus na temat klasyki wie całkiem sporo – firma istnieje od 1982 roku, ale Seiko, grupa której jest częścią powstała już w roku 1881. Lorus produkuje modele o różnej stylistyce – od sportowej, przez casualową, po elegancką. Wszystkie łączy jednak zamiłowanie do klasyki i wykorzystanie wysokiej jakości technologii, nad którą twórcy pracują od początku funkcjonowania marki.

Za co warto docenić zegarki Lorus

Co sprawia, że marka Lorus idealnie wpisuje się w nurt klasyki, a zegarki przez nią tworzone są tak uniwersalne? Dlaczego to zakup na lata? Na przykładzie wybranych modeli postaramy się sprawdzić, dlaczego warto stać się posiadaczem zegarka tej firmy. Przekonamy się, jak wygląda jakość wykonania i na jakie projekty stawia Lorus.

Zegarek męski Lorus Dress Chronograph RT320HX9

Model Lorus Dress Chronograph to zegarek, który przyciąga wzrok. Jego piękną granatową tarczę doskonale uzupełniają wskazówki i indeksy w kolorze różowego złota. Takie połączenie kolorystyczne nie może się nie udać. Kopertę wykonano z wysokiej jakości stali szlachetnej w tym samym kolorze. Dzięki temu całość jest spójna. Na cyferblacie znalazły się trzy subtarcze – z czasem dobowym, chronografem oraz timerem.

Dodatkowo, między godziną czwartą a piątą, znalazł się przydatny datownik dni miesiąca. Kopertę zawieszono na klasycznym brązowym pasku uszytym z tłoczonej skóry. Model, mimo swojego eleganckiego wyglądu, cechuje wodoszczelność 100 m, która umożliwia pływanie i nurkowanie w nim na niewielkie głębokości. Za jego precyzyjny i niezawodny chód odpowiada mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Lorus Dress Chronograph idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie stylizacji biurowych i wieczorowych. Noszony do casualowych strojów również będzie się prezentował znakomicie.

Zegarek męski Lorus Dress Chronograph RT320HX9
Zegarek męski Lorus Dress Chronograph RT320HX9 | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zegarek damski Lorus Fashion RN432AX9

Model z serii fashion to minimalistyczny, ale wyrazisty dodatek. Wyróżnia go stalowa bransoleta w kolorze złotym wykonana z drobnych, połączonych ze sobą segmentów. Odlana z miedzi koperta utrzymana jest w tej samej kolorystyce. Zegarek zamiast indeksów liczbowych wyposażono w złote kropki, które podkreślają minimalistyczny ton, ale nie utrudniają odczytania godziny. Całość uzupełnia subtelny sekundnik umieszczony na cyferblacie w postaci subtarczy.

Z bransoletą i kopertą współgra kolorystycznie tarcza o prostym białym kolorze. Przykrywa ją szkiełko mineralne, znane z wysokiej odporności na stłuczenia. Podobnie jak poprzedni model, Lorus Fashion działa w oparciu o mechanizm kwarcowy. Zegarek ten świetnie sprawdzi się na wszystkie formalne okazje, a ze względu na swą klasyczną kolorystykę będzie pasował do strojów o każdej barwie.

Zegarek damski Lorus Fashion RN432AX9
Zegarek damski Lorus Fashion RN432AX9 | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zegarek męski Lorus Gent Sport Chronograph RM361EX9

Ostatnią propozycją jest model z serii Gent Sport Chronograph. Cechuje go wysoka jakość wykonania – kopertę i bransoletę odlano ze stali szlachetnej w kolorze srebrnym. Uzupełniają je jasna tarcza i wyraźne na jej tle czarne wskazówki. Model wyposażono w datownik dni miesiąca oraz trzy subtarcze chronografu. Klasyczne srebrne barwy sprawią, że zegarek ten świetnie dopełni formalne, jak i codzienne stylizacje. Dzięki swojej nieprzekombinowanej formie sprawdzi się niemal na każdą okazję. Przed stłuczeniami chroni go szkiełko mineralne, a precyzyjne odmierzanie czasu jest zasługą mechanizmu kwarcowego.

Zegarek męski Lorus Gent Sport Chronograph RM361EX9
Zegarek męski Lorus Gent Sport Chronograph RM361EX9 | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zegarki Lorus – w prostocie siła

Wydawać by się mogło, że zegarki o prostej formie nie są niczym odkrywczym. Jednak kiedy zwrócimy uwagę na jakość i precyzję, z jaką zostały wykonane oraz spójność wszystkich elementów, zaczniemy bardziej doceniać klasyczne modele. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że świetnie łączą się z wieloma stylizacjami, co więcej, dodają im smaku i pięknie podkreślają. Nawet jeśli nie są drogie, czujemy się w nich luksusowo, tym bardziej, kiedy zdamy sobie sprawę, że są one inwestycją na lata. Zegarki Lorus takie właśnie są. Sprawdzą się dla każdego i nikogo nie powinny zawieść. Ich siła tkwi w prostocie.


Materiał partnera zewnętrznego