Kawa ma wiele inspirujących wydań – zachwyca na ciepło, na zimno, z dodatkiem cynamonu, lodów czy mleka kokosowego, dopasowuje się do indywidualnych wymagań smakoszy. Nic więc dziwnego, że stwierdzenie – „dla każdego, coś dobrego” ma odpowiednie zastosowanie w kawowej dziedzinie! Dziś jednak postanowiliśmy skupić się na świeżej odsłonie – kuloodpornej kawie. Brzmi interesująco? W artykule odpowiadamy – co to za napój, jakimi tonacjami się charakteryzuje i przede wszystkim, dlaczego warto go pić?

Nietypowe połączenie składników – kawa kuloodporna w roli głównej!

Kawa, w której spotykają się tonacje mleka, oleju kokosowego i masła, brzmi jak nieudany wynalazek. Niemniej jednak okazuje się, iż w tym wydaniu napój kreuje ciekawe walory smakowe.
Wszystko to zaczęło się od wyznawcy i zwolennika niskowęglowodanowej diety paleo – Dave’aAspreya. Zwariowany na punkcie zdrowego trybu życia, Dave odbył niezwykłą podróż do Tybetu. Tam rozkochał własne kubki smakowe w inspirującym napoju herbacianym, podawanym z mlekiem jaków i masłem. Podążając tym tropem, słynny bloger wypromował kawę kuloodporną. Dotychczas powstało wiele ciekawych wariacji napoju. W zależności od preferencji smakowych można go podawać z kardamonem, cynamonem i brązowym cukrem.

Jakie są zalety picia kawy kuloodpornej?

Kawa kuloodporna to świetny towarzysz w walce z nadprogramowymi kilogramami. W połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą tworzy duet doskonały! Zaraz, zaraz – najprawdopodobniej zastanawiasz się, jak to możliwe skoro w napoju znajdują się same tłuszcze. Otóż zawarte w kawie składniki to niezwykłe źródło energii, dlatego też zaleca się, aby napój pić rano. Wiele osób stosuje BulletproofCoffee jako główny składnik śniadania – to szybki sposób na pożywny napój, który skutecznie utrzymuje uczucie sytości przez kilka następnych godzin. Jedna filiżanka kawy sukcesywnie zmniejsza apetyt na słodkości i redukuje chęć podjadania między posiłkami.

Warto zaznaczyć, iż kawa kuloodporna to bogate źródło zdrowych tłuszczy. Olej kokosowy nierafinowany i masło klarowane charakteryzują się wysoką zawartością kwasów omega 3 i omega 6. Te natomiast odpowiedzialne są m.in. za spowalnianie procesów starzenia się oraz zapobieganie chorobom układu krążenia czy wystąpienia cukrzycy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o BulletproofCoffee i nie tylko, odwiedź aromatyczny i pobudzający blog o kawie!


Materiał partnera zewnętrznego