Odblaski to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka – szczególnie jeśli często wraca samo ze szkoły do domu. Przez kilka miesięcy w roku zmrok zapada już po godzinie 16.00, a tym samym widoczność na drodze drastycznie spada. Odblaski pozwolą na poprawę widoczności dziecka – kierowcy będą widzieli je już z daleka. Jak wybrać odblaski dla dzieci?

Odblaski dla dzieci – dlaczego są tak ważne?

Każdy, kto kiedykolwiek prowadził samochód po zmroku doskonale wie, że piesi ubrani na czarno są niemal niewidoczni. Z reguły można dostrzec ich dopiero wtedy, kiedy znajdują się już bardzo blisko auta. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób, które są wyposażone odblaski – widać ich już z daleka, nawet jeśli ulica nie jest oświetlona. Światło odbijające się w odblaskach pozwala określić, że ktoś porusza się przy drodze – kierowca jest wtedy poinformowany, że musi zachować szczególną ostrożność, wymijając pieszego.

Dzieci, które wracają same ze szkoły lub chodzą po zmroku, często nie mają świadomości, że są niemal niewidoczne. Oprócz przeprowadzenia z nimi poważnej rozmowy na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa, warto zatroszczyć się o to, aby były wyposażone w odblaski – im ich więcej, tym lepiej. Odblaski dla dzieci powinny znajdować się na butach, kurtce i na plecaku, a także na rowerze. Dobrym rozwiązaniem jest również kamizelka odblaskowa – to najlepszy sposób na poprawę widoczności, nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Kamizelka odblaskowa dla dzieci

Kamizelka odblaskowa dla dzieci powinna stać się ulubionym gadżetem każdego rodzica. Warto przekonać dziecko do jej używania – szczególnie w miesiącach zimowych. Obecnie w sklepach znajduje się wiele bardzo ładnych kamizelek odblaskowych – mają one różne kolory i nadruki, dzięki czemu każdy maluch z łatwością wybierze kamizelką odblaskową dla siebie. Dodatkowo istnieje również możliwość zamówienia kamizelki odblaskowej z personalizowanym nadrukiem.

Ekspert z firmy kamizelkiodblaskowe.pl przypomina, na co zwracać uwagę, wybierając kamizelką odblaskową dla dziecka:

  • materiał wykonania – powinien być jak najwyższej jakości, aby kamizelka była odporna na zniszczenia,
  • kamizelki powinny być zgodne z normą EN471,
  • paski z tkaniny fluorescencyjnej powinny być jak najszersze – minimum 5 centymetrów.

Zawieszki odblaskowe

Zawieszki odblaskowe to kolejny ciekawy gadżet, w który należy zaopatrzyć dziecko. Można przypiąć je do plecaka, torby, do roweru, a także do kurtki. Dzięki temu dziecko będzie jeszcze bardziej widoczne. Jeśli chodzi o zawieszki odblaskowe, wybór jest tutaj naprawdę ogromny – z łatwością można znaleźć odblaski, przedstawiające ulubionych bohaterów bajek. Mają one różne kształty i kolory, dzięki czemu dziecko szybko je polubi.

Naklejki odblaskowe dla dzieci

Naklejki odblaskowe dla dzieci to bardzo przydatny i wygodny gadżet. Podobnie jak w przypadku zawieszek, można umieszczać je w różnych miejscach – im jest ich więcej, tym bardziej widoczne będzie dziecko. Takie naklejki są również bardzo praktyczne – ryzyko, że się zgubią, jest niewielkie. Wysokiej jakości naklejki odblaskowe są odporne na uszkodzenia, spowodowane warunkami atmosferycznymi – nie odkleją się podczas opadów deszczu i śniegu. Dzięki temu rodzic może mieć pewność, że dziecko będzie widoczne na drodze w czasie powrotu ze szkoły czy od kolegi.

Chusty odblaskowe

Chusty odblaskowe to mniej popularne rozwiązanie, choć również jest bardzo praktyczne. Sprawdzą się w szczególności u dziewczynek. Różne kolory chust, w tym różowe czy błękitne sprawią, że dziewczynki z pewnością chętnie będą je nosić. Dodatkowo chusty pozwolą osłonić szyję przed wiatrem. To dobra alternatywa dla tradycyjnych chust lub szalików. Wykonane są z miękkiej tkaniny, dlatego ich używanie jest bardzo wygodne.

Odblaski dla dzieci – jakie wybrać?

Wybór odblasków dla dzieci jest ogromny. Warto wybierać różne rodzaje odblasków – naklejki, zawieszki, chusty odblaskowe, a także breloki czy kamizelki odblaskowe. Dzięki temu dziecko będzie doskonale zabezpieczone. Przy okazji warto również kupić odblaski dla dorosłych – w końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze w każdym wieku.


Materiał partnera zewnętrznego