Lodówka to jeden z tych sprzętów domowych, bez których trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie na co dzień. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które oprócz podstawowej funkcji chłodzenia zawierają różne dodatkowe funkcje i gadżety, dzięki czemu nowoczesna chłodziarka może być nie tylko niezbędnym sprzętem, ale i designerskim dodatkiem w kuchni.

Co potrafi nowoczesna chłodziarka?

Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, które pozwalają ulepszyć nasze życie, ale również przedłużyć życie lodówek. Wśród technologii stosowanych w ich wnętrzach można wyróżnić na przykład osobne systemy chłodzące, niezależne od siebie dla lodówki i zamrażarki, technologie równomiernego chłodzenia czy też dostosowanie prędkości pracy do zapotrzebowania na chłodzenie. Takie rozwiązania pozwalają zachować świeżość i jakość przechowywanych produktów. Jednak wnętrze to nie wszystko. Najnowsza chłodziarka może być również zaopatrzona w dystrybutor wody, kostkarkę do lodu czy minibarek. Są też modele, które zawierają multimedialny panel po zewnętrznej stronie drzwi, dzięki czemu możemy zarówno zaglądać do wnętrza lodówki bez jej otwierania, jak i połączyć panel ze smartfonem i używać go do słuchania muzyki lub wyświetlania zdjęć czy rodzinnego kalendarza. Fani szyku zachwycą się natomiast lodówkami, które mają eleganckie, podświetlane wykończenia przy uchwytach oraz panele wyświetlające aktualną datę lub godzinę.

Stylowa lodówka do zabudowy No Frost

Jeśli nie przepadamy za tradycyjnymi rozwiązaniami w postaci stojącej bryły lodówki, możemy wkomponować ją w układ mebli. Istnieją lodówki, które wpasowują się w linię mebli, tworząc ciekawy i oryginalny design. Jeśli jednak nawet to rozwiązanie nie jest dla nas dostatecznie satysfakcjonujące, możemy zdecydować się na zabudowanie lodówki. Takie modele dostępne są u większości producentów chłodziarek. Przykładem może być lodówka do zabudowy No Frost od Samsunga, która całkowicie ukrywa się za drzwiami. Dodatkowo funkcja No Frost powoduje poprawę cyrkulacji powietrza i utrzymuje jednakową temperaturę w całym wnętrzu chłodziarki, dzięki czemu nie powstaje lód ani szron i nie ma potrzeby rozmrażania. Lodówka do zabudowy No Frost jest stworzona także dla osób lubiących połączenie funkcjonalności i designu, ponieważ niektóre modele zawierają na tylnej ścianie metalowy panel, który minimalizuje wahania temperatur we wnętrzu, a przy okazji wygląda bardzo stylowo.

Wybór odpowiedniej dla siebie lodówki nie jest prosty ze względu na dużą liczbę modeli dostępnych na rynku, a także posiadane przez nie funkcje. Warto przemyśleć, czy naszym marzeniem jest klasyczna, biała, wolnostojąca chłodziarka, czy lodówka ze stali nierdzewnej z eleganckimi wykończeniami, czy lodówka do zabudowy No Frost, która ukryje się w szafce i będzie idealnie dopasowana do mebli, czy też lodówka, którą można wkomponować w linię mebli. Możliwości aranżacji wnętrza jest mnóstwo i tylko od nas zależy, które rozwiązanie najbardziej przypadnie nam do gustu. Warto się nad tym zastanowić, tak aby lodówka z niezbędnego przedmiotu stała się stylowym dodatkiem wnętrza kuchni.


Materiał partnera zewnętrznego