Strona główna Lifestyle Dom Przedpokój to wizytówka domu. Warto zadbać o jego ciekawy wystrój

Przedpokój to wizytówka domu. Warto zadbać o jego ciekawy wystrój

47
0
Nowoczesny przedpokój
By uzyskać tak zgrany efekt, należy dopasować wystrój przedpokoju do estetyki dominującej w całym domu. | fot.: materiał partnera wewnętrznego

Przedpokój to pomieszczenie widoczne od razu po wejściu do domu, dlatego jego wystroju nie warto bagatelizować. Aranżacja przedpokoju powinna łączyć w sobie funkcjonalność z odpowiednią estetyką. Jak zaaranżować to pomieszczenie, by było efektowne i wygodne?

Przedpokój jako wstęp do dalszych pomieszczeń

Jednym z zauważalnych trendów jest urządzanie przedpokoju zgodnie ze stylem, w którym urządzono pozostałe pomieszczenia w domu. Zyskujemy wówczas spójny i stylowy efekt, a przedpokój jest faktycznie przedsmakiem tego, co znajduje się w dalszej części domu lub mieszkania.

By uzyskać tak zgrany efekt, należy dopasować wystrój przedpokoju do estetyki dominującej w całym domu. Warto zastosować podobną paletę barw, a nawet podobne materiały wykończeniowe. Niektóre firmy meblowe oferują meble do różnych pomieszczeń, które mają wspólne cechy wizualne i tworzą spójną kolekcję.

Jak urządzić przedpokój w różnych stylach?

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jak-urzadzic-maly-przedpokoj-jaka-aranzacje-wybrac/8725/

W zależności od tego, jakie trendy w aranżacji wnętrz cenimy i jaka estetyka jest nam bliska, możemy zaaranżować przedpokój w odpowiedni sposób, by zawrzeć w nim właśnie te elementy i klimat. Jeśli wolimy łączyć trendy, możemy wybrać z nich to, co podoba nam się najbardziej.

  • Przedpokój w stylu skandynawskim – niezwykle modna estetyka skandynawska jest już obecna w wielu domach. Jeśli planujemy urządzić przedpokój właśnie w tym klimacie, warto postawić na kilka cech charakterystycznych. Pierwszą z nich jest biel – to jeden z najczęściej stosowanych kolorów w tym stylu. Kolejną kwestią jest wybór mebli o odpowiedniej estetyce. Z klimatem skandynawskim kojarzą się meble białe z drewnianymi elementami albo białe z czarnymi uchwytami. Estetyka skandynawska jest prosta i praktyczna, dlatego to bardzo dobry wybór do przedpokoju.
  • Przedpokój w stylu loft – estetyka industrialna również nie wychodzi z mody i pojawia się w wielu domach i mieszkaniach. W przedpokoju w stylu loft sprawdzi się czarny, metalowy wieszak na ubrania, lustro w surowej, celowo postarzanej ramie i metalowe meble. Możemy sięgać po meble produkowane współcześnie, które są celowo postarzane. Inną opcją jest wyszukiwanie industrialnych staroci na straganach i giełdach. Estetykę loft można podkreślić również przy pomocy oświetlenia – stare lampy warsztatowe, ozdobne żarówki oraz surowe żarówki zawieszone na kablu to kwintesencja industrialnej estetyki.
  • Przedpokój w stylu retro – stylistyka retro i modern retro to ciekawy wybór do przedpokoju. Jeśli zależy nam na uzyskaniu wiarygodnego efektu, warto połączyć meble z dawnych lat ze współczesnymi replikami. Kolorystyka przedpokoju retro również może być wyrazista, mogą pojawić się wzorzyste tapety oraz jakiś ozdobny plakat. Ciekawym akcentem, który podkreśli estetykę retro, będzie odpowiednio dobrana lampa.
  • Przedpokój w stylu glamour – trudno o bardziej elegancki styl od estetyki glamour. Przedpokój w tym stylu powinien operować czernią i bielą (ewentualnie także innymi kolorami). Meble powinny być ozdobne (gięte nóżki, zdobienia). Dużą uwagę warto poświęcić lustrom i szklanym, połyskującym powierzchniom. Zwieńczeniem przedpokoju w stylu glamour będzie ozdobna lampa z kryształkami (może nawet być czarna) oraz miękka ława do siedzenia z pikowanym obiciem. Przedpokój w stylu rustykalnym – sielskie trendy również nie wychodzą z mody, a rustykalny przedpokój może być bardzo ciekawy. By uzyskać sielski efekt, warto postawić na drewniane meble o prostej estetyce – na przykład na drewnianą ławkę do siedzenia, na której można położyć imitację owczej skóry. Estetyka rustykalna to również folkowe elementy, jak kwiatowe malowidła, wycinanki i hafty.
  • Przedpokój w stylu minimalistycznym – jak każde wnętrze utrzymane w duchu ascetycznym, minimalistyczny przedpokój powinien być pozbawiony zbędnych ozdobników. To wnętrze, które powinno być maksymalnie funkcjonalne i proste. Wybierajmy meble o maksymalnie uproszczonej estetyce i jasne, stonowane kolory.
  • Przedpokój w stylu klasycznym – powinien operować klasycznymi meblami (najlepiej drewnianymi) o tradycyjnej kolorystyce (na przykład w odcieniu naturalnego dębu). We wnętrzu tego typu powinien pojawić się drewniany stojak na parasole i kilkudrzwiowa szafa z drewnianymi frontami. Warto podkreślić klasyczną estetykę wnętrza przy pomocy lustra w drewnianej, ozdobnej ramie. Przedpokój w stylu eko – estetyka eko stawia na naturalne materiały, motywy roślinne i ekologię. Przedpokój w stylu eko może operować zielenią, naturalnym drewnem oraz bielą. Warto rozważyć umieszczenie w nim żywych roślin. Meble powinny być wykonane z drewna w naturalnym odcieniu, rattanu, szkła.

https://www.meblujesz.pl/meble/przedpokoj/szafki-i-regaly-na-buty-10636/

Bez względu na to, jakie trendy lubimy najbardziej, warto zaaranżować przedpokój w sposób ergonomiczny i funkcjonalny. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by wykorzystać przestrzeń w maksymalny sposób. Dobrym pomysłem jest zabudowa na wymiar (na przykład szafy wnękowe do samego sufitu), jak również wykorzystanie wszelkich wnęk i zakamarków.
Wygodny przedpokój to nie tylko wizytówka domu, ale też wnętrze, w którym w komfortowych warunkach zdejmiemy odzież wierzchnią i obuwie lub założymy je przed wyjściem z domu, poprawimy fryzurę przed lustrem i będziemy mieli, gdzie odłożyć lub odwiesić torebkę albo plecak. Aranżacja przedpokoju może być spójna z resztą domu, ale wcale nie musi taka być. Jeśli lubimy miksować trendy, dajmy temu wyraz właśnie w aranżacji przedpokoju – w końcu to właśnie to wnętrze jest odpowiedzialne za wywieranie pierwszego wrażenia od progu.


Materiał partnera zewnętrznego