Strona główna Lifestyle Dom Pojemniki na piasek i sól – czyli jak się przygotować do tegorocznej...

Pojemniki na piasek i sól – czyli jak się przygotować do tegorocznej zimy

224
0
Żółty pojemnik na piach i sól
Są wykonane z najwyższej klasy tworzyw sztucznych, które gwarantują iż kolor nie płowieje nawet w słońcu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wraz z nadejściem jesieni, zaczynamy chcąc nie chcąc myśleć o zimie, a ta bywa mroźna i nieprzewidywalna. Gdy spadnie dużo śniegu, lub popada deszcz a następnie temepratury zejdą poniżej 0 stopni Celcjusza – robi się niebezpiecznie.

Pojemniki na piasek i Sól – Utrzymanie terenów publicznych zimą

Gdy tylko na ulicach robi się ślisko, do pracy ruszają drogowcy którzy za pomocą pługów śnieżnych i piaskarek poprawiają stan dróg, na tyle na ile można. Tak samo dzieje się w przypadku przestrzeni publicznej którą zarządza miast, gmina lub powiat. Zatrudnione na odpowiednich stanowiskach osoby, mają za zadanie utrzymywać dobry stan nawierzchni, parkingów, chodników, placów publicznych w przypadku srogiej zimy. Aby zabezpieczyć wymienione tereny należy stale wykorzystywać sól i drogową i piasek. Problem w tym, że miejsc jest cała masa, a piasku i soli potrzeba w tonach. Z pomocą przychodza pojemniki na piasek i sól, które w dowolnym miejscu mogą przechowywać kruszywa podczas ataku zimy. Odpowiednio dobrane, zapewnią że zarwno piasek jak i sól drogowa nie zamarzną.

Kilka lat temu pojemnik na piasek i sól to byla zwykła drewniana skrzynia. Nierzadko samochód z Miejskiego Zarządku Obiektów Komunalnych jeździł po całym mieście, a pracownicy sypali wprost z podestu załadunkowego piasek i sól na chodniki, parkingi i place. Dzisiaj choć jeszcze czasami mamy ten widok przed oczami zimą, to jest on zdecydowanie rzadszy. Zarówno włodarze miasta jak i firmy zajmujące się utrzymywaniem czystości na terenach miejskich i wiejskich, wspólnoty mieszkaniowe itp. przechodzą na nowoczesne pojemniki na piasek i sól, które spełniają ich oczekiwania.

Nowoczesny pojemnik na piasek i sól – co go wyróżnia?

Przede wszystkim kształt. Pojemniki na piasek i sól, które są produkowane w Polsce, a takie dostarcza firma ECI z Kluczborka, dzięki której udało nam się zredagować ten materiał, zostały wykonane tak – aby spełniały nie tylko swoją funkcję, ale i cieszyły oko swoim wyglądem. Wygląd jednak to nie wszystko. W dalszym ciągu mamy do wypisania kilka ważnych cech dobrych pojemników na piasek i sól. Dlaczego dobrych?. Ponieważ nie posiadają znacznej ilości elementów metalowych, a co za tym idzie, nie mamy do czynienia z korozją po jednym lub dwóch sezonach. Są wykonane z najwyższej klasy tworzyw sztucznych, które gwarantują iż kolor nie płowieje nawet w słońcu, gdy pojemnik zostanie w jednym miejscu nawet przez wiosnę i lato kolejnego roku, a do tego kształt – gwarantuje że woda (deszcz) nie zatrzymują się na pojemników powodując jego zamarznięcie zimą, ponieważ został zaprojektowany tak, by woda spływała na ziemię.

Mały pojemnik nie wystarczy ?. To nei problem. Pojemniki na piasek i sól, inny sorbent lub kruszywo, dostępne są w ponad 11 kolorach, kilku kształtach i przede wszystkim różnej pojemności, od 50 litrów do 800. To oznacza, że mogą być stosowane wszędzie, na każdej powierzchni.

Jak wyglądają nowoczesne pojemniki na piasek i sól?

Spójrz na poniższe zdjęcia, prezentujemy na nich pojemniki na piasek i sól, o których napisaliśmy niniejszy artykuł. Z pełną stanowczością stwierdzamy, iż ich widok w Twoim mieście ma związek z firmą ECI która jest liderem w dostawie tego typu rozwiązań dla przestrzeni publicznej.

Pojemnik na piasek i sól
fot.: materiał partnera zewnętrznego
Pojemnik na piasek i sól
fot.: materiał partnera zewnętrznego
Pojemnik na piasek i sól
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą ECI.


Materiał partnera zewnętrznego