W sklepach ze sprzętem AGD znajdziemy nie tylko tradycyjnie prezentujące się lodówki, ale także kolorowe egzemplarze, a nawet modele utrzymane w stylu retro o obłych kształtach inspirowane latami 50. ubiegłego wieku. Jednak im bardziej wymyślny i oryginalny model, tym wyższa staje się jego cena. Jeśli nie chcemy nadwyrężać domowego budżetu lub nasza chłodziarka działa jeszcze bez zarzutu, a jedynym mankamentem jest jej zwyczajny wygląd, istnieje prosty sposób, by cieszyć się całkiem nową jakością naszej kuchni. Rozwiązanie jest nie tylko proste, ale znajduje się także w zasięgu naszej ręki. Oddajmy głos ekspertowi od aranżacji wnętrz z Redro.pl.

Jakie rozwiązanie dla nas przygotowałeś i dlaczego jest tak wyjątkowe?

Urządzając kuchnię bardzo często zapominamy o ozdobach. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się jakikolwiek wyrazisty akcent lub kolor, to są to zazwyczaj lakierowane fronty szafek, ale i to jest rzadkością. Dominują tutaj raczej stonowane odcienie. Traktujemy to miejsce tylko jak przestrzeń do gotowania, natomiast warto poświęcić trochę uwagi na to, by nadać kuchni wyjątkowego charakteru. Wówczas nawet zmywanie naczyń będzie przyjemniejsze (śmiech). Często problemem jest niewielki metraż lub taka aranżacja pomieszczenia, gdzie wszystkie ściany zasłonięte są meblami i nie ma miejsca, by zawiesić obraz czy plakat, a tym bardziej przykleić fototapetę. I tutaj z pomocą przychodzą mam naklejki na lodówkę. W każdej kuchni znajduje się chłodziarka, dlatego to idealne miejsce, by wprowadzić dekoracyjny akcent. Tym samym zamienimy zwykły model w całkowicie unikalny egzemplarz. Nie musimy wydawać pieniędzy na designerski kształt ani godzić się na banalny – biały lub szary – front. Same plusy!

A jak wygląda montaż takiej dekoracji – czy potrzebujemy do tego specjalisty?

naklejka lodówka egzotyczne
Naklejka na lodówkę z motywem egzotycznym

https://redro.pl/naklejki/przeznaczenia/na-lodowke/

Gdy zamówmy naklejkę, wraz z nią przyjdzie instrukcja obsługi, która wyjaśni nam, co trzeba zrobić, by właściwie przykleić ozdobę. W Internecie znajdziemy także wiele instruktażowych filmików, które bardzo dokładnie, krok po kroku, ilustrują każdą kolejną czynność. Musimy zachować precyzję i zastosować się do wszystkich wskazówek, zwracając szczególną uwagę na dokładne odtłuszczenie frontu lodówki, ale wszystko to jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie bez zamawiania specjalisty. Sam proces montażu będzie także zależeć od tego, jaki rodzaj naklejki wybraliśmy.

To znaczy, że mamy więcej niż jedną opcję do wyboru?

Tak, a dokładniej dwie. Pierwsza to naklejka wykonana na samoprzylepnym materiale. W tym wypadku do montażu najlepiej zastosować metodę klejenia na mokro, która daje nam lepszą możliwość dokładnego dopasowania ozdoby do naszego modelu chłodziarki i, co więcej, niweluje ryzyko, że pod powierzchnią folii zostaną uwięzione bąbelki powietrza. Drugą opcją są naklejki magnetyczne na lodówkę. Tutaj wzór drukowany jest na magnetycznej macie, którą wystarczy przyłożyć do frontu i sama przyklei się do powierzchni.

Co z wytrzymałością takiej ozdoby? Z lodówki korzystamy kilka, kilkanaście razy dziennie, otwierając ją i zamykając. Czy materiał się nie zniszczy?

Naklejka z motywem ziaren kawy
Naklejka z motywem ziaren kawy

https://redro.pl/naklejki/

Naklejki wykonane są z niezwykle wytrzymałych materiałów, które są odporne i na uszkodzenia mechaniczne, i na takie czynniki jak wilgoć czy promienie UV. Warto wspomnieć o tym, że stosuje się tutaj technikę druku lateksowego opatentowaną przez firmę HP, która odznacza się bardzo wysoką jakością, dlatego możemy być pewni, że ozdoba wykonana w tej technologii będzie nam służyć przez lata w niezmienionej formie.

Czy to tylko dekoracja, czy może za taką ozdobą kryje się coś więcej?

Z pewnością po naklejki warto sięgnąć, gdy chcemy odmienić wygląd naszej lodówki, a tym samym kuchni. Jednocześnie jest to sprytny trick, który pozwoli nam w oka mgnieniu zatuszować wszelkiego rodzaju rysy, zadrapania czy uszkodzenia, jakie mogły się pojawić przez lata użytkowania na froncie lodówki. Jeśli nasz egzemplarz działa bez zarzutu, ale przeszkadzają nam rzucające się w oczy mankamenty, to z pomocą takiej dekoracji zdziałamy cuda.

Jakie wzory są szczególnie modne? A może lepiej wybrać coś o ponadczasowym charakterze?

Naklejka na lodówkę z motywem Art Deco
Naklejka na lodówkę z motywem Art Deco

W tym sezonie dużą popularnością cieszą się egzotyczne motywy. Mogą to być liście palm i monstery solo lub urozmaicone kolorowymi kwiatami, wizerunki tropikalnych ptaków: papug, flamingów i tukanów oraz zabawne kaktusy i sukulenty. Jeśli szukamy czegoś w eleganckiej odsłonie, postawmy na geometryczne desenie w stylu Art Deco. Wybór konkretnego wzoru powinien być w dużej mierze uzależniony od stylu, w jakim urządzona jest kuchnia, bo najlepszy efekt osiągniemy, gdy całość będzie się harmonijnie prezentować. Inspiracji możemy szukać także wśród naszych ulubionych potraw i napojów. Przedstawienie palonych ziaren kawy lub kolorowych, francuskich makaroników to tylko dwie propozycje z niezwykle szerokiego wachlarza możliwości.

Na specjalną uwagę zasługują także różnego rodzaju desenie właśnie o ponadczasowym charakterze. To bezpieczne rozwiązanie, bo nigdy nie wyjdzie z mody. Z drugiej strony naklejki możemy bardzo łatwo odkleić i zastąpić je nowymi, dlatego zmiana dekoracji co kilka miesięcy nie będzie wcale dużym wyzwaniem. Zwróćmy także uwagę na rozmiar naszej chłodziarki. Naklejka na małą lodówkę powinna mieć graficzny i wyrazisty wzór, ponieważ przedstawienie ze zbyt dużą ilością detali będzie po prostu nieczytelne. Pamiętajmy o tym, by przede wszystkim kierować się własnym gustem. To nam zapewni najlepsze rezultaty.


Materiał partnera zewnętrznego