Mopy parowe to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Są naprawdę proste w działaniu. Wystarczy napełnić pojemnik woda i poczekać na wydobywanie się z dyszy gorącej pary. Taki mop wykorzystuje właśnie ją do usuwania z powierzchni bakterii.

Mopy parowe to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Są naprawdę proste w działaniu. Wystarczy napełnić pojemnik woda i poczekać na wydobywanie się z dyszy gorącej pary. Taki mop wykorzystuje właśnie ją do usuwania z powierzchni bakterii. Nie pozostawia przy tym po sobie żadnych smug i zacieków. Nie trzeba sięgać w tym przypadku po detergenty. Tym samym użytkowanie takiego mopa można uznać za ekologiczne i bezpieczne zarazem. Jest to też rozwiązanie bardzo ekologiczne.

Jaki mop parowy kupić? Sporo zależy w tym przypadku od tego, do czego dany mop ma być wykorzystywany i jakie są oczekiwania względem niego. Jeśli mop parowy ma być wykorzystywany w domu lub mieszkaniu, wystarczy sięgnąć po klasyczny, płaski model z wymiennymi wkładami. Są też na rynku urządzenia przeznaczone do usuwania wyjątkowo uporczywych zabrudzeń. Z pomocą przychodzą tutaj przede wszystkim specjalne nakładki, które usuwają najtrudniejsze plamy, a przy tym nie pozostawiają po sobie smug i zarysowań. Dla osób, którym zależy na szybkim sprzątaniu, a dodatkowo dysponują sporym metrażem, najlepszym wyborem będzie mop parowy z szeroką nakładką czyszczącą. W ten sposób szybko posprzątać można nawet spore mieszkanie lub dom. Co ciekawe, takie urządzenia są lekkie i proste w obsłudze.

Na jakie parametry trzeba w szczególności zwrócić uwagę przy zakupie mopa parowego? Z całą pewnością warto sprawdzić czy jest on wyposażony w regulator poziomu pary. W ten sposób można wybrać optymalne zawilgocenie do danej powierzchni. Nie ma wówczas ryzyka jej uszkodzenia, a przy tym można ją dokładnie oczyścić. Spore znaczenie ma również głowica. Im jest ona szersza, tym bardziej jest to praktyczne. Można bowiem umyć większy metraż za jednym razem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mopa z głowicą obrotową, która posiada pełny zakres ruchu np. 180 stopni. Wówczas można dotrzeć przy jej pomocy nawet do trudno dostępnych miejsc np. zlokalizowanych pod meblami. Warto sprawdzić ogólną wagę sprzętu.  Nawet najlepszy mop parowy, gdy będzie ciężki, sprawi, że sprzątanie będzie niewygodne i mało przyjemne. Nikt nie lubi też co chwilę zmieniać gniazdka elektrycznego. Dobrze jest więc sprawdzić, czy mop ma odpowiednio długi przewód, który pozwoli na sprawne mycie podłogi. W przypadku godnych polecenia modeli jest to minimum kilka metrów.

Kluczowym pytaniem jest również oczywiście to, do jakich powierzchni można wykorzystywać dany mop parowy. To uzależnione jest przede wszystkim od regulatora strumienia pary. W momencie, gdy regulacja jest spora, mop prawdopodobnie nadaje się do czyszczenia większości powierzchni. Urządzenia renomowanych producentów stosowane mogą być na wszystkich rodzajach podłóg nielakierowanych, także na podłogach drewnianych. Mopy parowe są ponadto nieocenione w przypadku płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Przy ich pomocy można szybko odświeżyć dywany i wykładziny. W skład kompletu bardzo często wchodzi nawet specjalna nakładka, która służy właśnie do tego. 

 Poznaj również ranking mopów parowych i sprawdź na jakie modele postawiła większość użytkowników.

Materiał partnera zewnętrznego