Salon to pomieszczenie, które zwykle stanowi centrum życia towarzyskiego domu lub mieszkania. To w nim przyjmujemy gości, z którymi prowadzimy ożywione dyskusje, czy też wspólnie spożywamy posiłki. Z tego powodu wnętrze salonu powinno być urządzone w funkcjonalny i wygodny sposób. Jak to zrobić? Jakie meble powinny się w nim znaleźć?

W poszukiwaniu stylowych mebli do salonu

Największe możliwości aranżacyjne mamy wtedy, gdy przestrzeń naszego salonu jest duża. W takiej sytuacji możemy stworzyć w salonie różne strefy, to znaczy:

  • Strefa relaksu, w której odpoczywamy, często w aktywny sposób, czyli czytając książkę czy oglądając telewizję. Wyznacza ją kanapa i fotele, a także regał z książkami i stolik kawowy.
  • Strefa towarzyska, czyli przestrzeń, w której spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Wyznacza ją stół, przy którym jemy oraz ustawione przy nim krzesła.

Powyższe strefy najczęściej się zazębiają, dlatego tak ważne jest, aby wybrać meble, które będą stylistycznie spójne i jednocześnie funkcjonalne.

Strefa towarzyska – jak ją urządzić?

Mając na uwadze wygodne biesiadowanie z rodziną lub przyjaciółmi, warto zaopatrzyć się w modne krzesła tapicerowane, które możemy ustawić nie tylko przy stole, ale także w wolnym miejscu przy ścianie. Dzięki temu będziemy doskonale przygotowani na okoliczność, gdy odwiedzi nas większa grupa osób. Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe krzesła, które będą utrzymane w odmiennej stylistyce, nasz salon zyska fajną ozdobę i więcej miejsca do siedzenia w jednym. Warto wiedzieć, że modne krzesła tapicerowane to meble, które mogą prezentować się w bardzo oryginalny sposób i tym samym nadać pomieszczeniu niebanalny design.

Jakie krzesła wybrać?

W sklepach meblowych znajdziemy szeroki wybór stylowych krzeseł, które będą pasować do salonu lub jadalni. Zróżnicowana kolorystyka oraz duża ilość możliwych wykończeń sprawia, że jesteśmy w stanie znaleźć model niemal całkowicie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Modne krzesła tapicerowane to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i nietuzinkową stylistykę. W zależności od wystroju pomieszczenia, w którym zostaną umieszczone krzesła, rekomendujemy wybór asortymentu, który jest nowoczesny i uniwersalny jednocześnie. Warto stawiać na odważne kolory i oryginalne kształty, które w ciekawy sposób przełamują klasyczne aranżacje. Patchworkowe krzesło na fantazyjnie wygiętych nogach czy też nasycone odcienie żółtego, różu lub niebieskiego ożywią każde pomieszczenie. Niebanalne dodatki to najlepszy sposób na stworzenie wyjątkowego wnętrza.


Materiał partnera zewnętrznego