Planujesz niebawem zakup nowego mieszkania? Zanim to zrobisz, zastanów się nad tym, co sprawia, że odpoczywasz. Ten czynnik nie tylko wpłynie na Twoją decyzję dotyczącą lokalizacji nowej nieruchomości, ale też pomoże Ci określić, jak powinna ona wyglądać. Jeśli należysz do grupy osób, które potrzebują przestrzeni, wówczas zastanów się nad mieszkaniem z tarasem. Trend slow life wkrada się także do największych metropolii, czego efektem jest większe zainteresowanie nieruchomościami, które umożliwiają stworzenie własnej zielonej oazy nawet w centrum miasta.

Trend slow life opanowuje stolice

Świadoma konsumpcja, poszukiwania harmonijnych wnętrz i znaczne zwolnienie tempa życia to jedne z najważniejszych zagadnień filozofii slow (ang. powoli). Cieszy się ona dużym zainteresowaniem coraz większej grupy mieszkańców dużych miast, którzy czują się przytłoczeni zbyt dużą ilością codziennych obowiązków lub są po prostu zmęczeni wszechobecną bezrefleksyjnością.

Slow life to przyjazna filozofia życia, której praktykowanie staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. Po stolicy Danii i hygge – Kopenhadze, większość mieszkańców porusza się rowerem, by odreagować czas spędzony w pracy i „przewietrzyć głowę” przed powrotem do domu. W Berlinie, w centrum miasta, na trawnikach czy w parkach rozkładane są leżaki, zachęcające do spędzenia przerwy na lunch na świeżym powietrzu. Także w Warszawie i innych polskich miastach umieszczono stacje rowerów miejskich, które inspirują do zrezygnowania z auta na rzecz eko rozwiązania. Coraz bardziej popularne stają się też warsztaty z technik relaksacyjnych czy ćwiczenia rozluźniające, które pozwalają na przyjemną pauzę w codziennym biegu.

Mieszkanie z tarasem – dla zdrowego ciała i ducha

Wielu architektów i deweloperów uwzględnia te potrzeby swoich klientów, tym samym projektując swoje inwestycje w bliskiej okolicy obszarów zielonych, wyposażając je w przestrzenie rekreacyjne lub planując w budynkach duże balkony czy tarasy. Projektanci wiedzą o tym, że taka przestrzeń, pozwoli stworzyć własny, cichy zakątek, który uchroni lokatorów od męczącego zgiełku miasta.

Mieszkania w Warszawie z tarasami
Trend slow life wkrada się także do największych metropolii, czego efektem jest większe zainteresowanie nieruchomościami, które umożliwiają stworzenie własnej zielonej oazy nawet w centrum miasta. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Odpowiednio zaaranżowany taras umożliwia aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Możesz rozłożyć tam matę o każdej porze dnia i uprawiać ulubione ćwiczenia relaksacyjne. Co więcej, taras może pozwolić na zrealizowanie marzenia o miejskim ogrodzie, który zaaranżujesz dokładnie tak, jak tego chcesz. W takiej przestrzeni łatwiej odreagować codzienne troski i nabrać zdrowego dystansu do życia.

Własne mieszkanie z tarasem, Warszawa, Ty i Twoi bliscy oglądacie gwiazdy na niebie – czy to Twój wymarzony scenariusz na spędzenie idealnego, letniego wieczoru? Jeśli tak, to lokum z tego rodzaju przestrzenią będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ten rodzaj funkcjonalnych nieruchomości znajdziesz m.in. na nowym osiedlu 19. Dzielnica na Woli (szczegóły tutaj). Mieszkając tam, będziesz mógł nie tylko pozwolić sobie na odpoczynek w okolicznych terenach zielonych czy na własnym tarasie, ale też cieszyć się niezwykle dogodną lokalizacją – w samym centrum stolicy.

Zacznij prowadzić slow life i zrealizuj swoje marzenie o sączeniu porannej kawy na tarasie we własnym M2.


Materiał partnera zewnętrznego