Strona główna Lifestyle Dom Intrygująca prostota – propozycje lamp Luminex

Intrygująca prostota – propozycje lamp Luminex

180
0
Lampa żarówka
Projektanci, pracujący dla firmy Luminex potrafią z rzadkim talentem wykorzystać potencjał, jaki drzemie w prostych rozwiązaniach, a także w pięknie samych materiałów | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Luminex to jeden z rodzimych producentów oświetlenia, który niewątpliwie zasługuje na bliższą uwagę wśród wielu, działających obecnie na europejskim rynku. Ofertę dostawcy cechuje gustowny design, wykorzystanie wysokogatunkowych surowców oraz wielka troska o jak najlepszy poziom wykończenia (które w dużym stopniu opiera się na ręcznej pracy). Warto poznać bliżej propozycje, jakie stworzono w ramach tej marki.

Każda z lamp, która znajduje się w tegorocznym katalogu wspomnianego producenta, ma w sobie coś specyficznego. Czasem jest to intrygujące zastosowanie detali, czasem niebanalnie zdynamizowana drobnym skosem bryła, czasem po prostu niezwykle estetyczna kompozycja całości.

Kolekcja pełna uroku

Projektanci, pracujący dla firmy Luminex potrafią z rzadkim talentem wykorzystać potencjał, jaki drzemie w prostych rozwiązaniach, a także w pięknie samych materiałów. Omawiany dostawca przykłada ogromną wagę do tego, by jego oferta była w jak najwyższym stopniu wykonana wyłącznie z surowców naturalnego pochodzenia. Ma to bezpośredni wpływ na trwałość lamp, jakie firma ma do zaproponowania i jednocześnie zapewnia możliwość recyklingu, gdy nasz nabytek się zestarzeje lub zaistnieje potrzeba wymiany.

Eleganckie piękno tegorocznej kolekcji rodzi się gdzieś na styku myśli koncepcyjnej, artyzmu wykonania oraz uroku samych materiałów, które zostały wykorzystane do produkcji. Dobrym przykładem może być tutaj użycie drewna. Ten szlachetny, lecz stosunkowo popularny surowiec ma wciąż liczne grono zwolenników, a czasem wręcz zagorzałych miłośników. Nie sztuka zaprojektować lampę, gdy jest się zawodowym designerem. Prawdziwa sztuka – to stworzyć taki przedmiot, którego wygląd i kształt uwypuklają naturalne piękno szkła, tkaniny lub drewna właśnie.

Biała lampa przy łóżku
Eleganckie piękno tegorocznej kolekcji rodzi się gdzieś na styku myśli koncepcyjnej, artyzmu wykonania oraz uroku samych materiałów, które zostały wykorzystane do produkcji | fot.: materiał partnera zewętrznego

Najlepsze są proste rozwiązania

Wśród propozycji, z jakimi wychodzi w tym roku Luminex dominuje tradycyjnie prostota, często nawiązująca koncepcyjnie do popularnego dzisiaj skandynawskiego minimalizmu. Nie spotkamy tutaj nagromadzenia ozdobników, finezyjnych ornamentów czy skomplikowanych wzorów. Ma to tę zaletę, że lampy o nieskomplikowanym designie zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w należytym porządku oraz czystości. Poza tym – tak zaprojektowane przedmioty tchną spokojem i pozwalają stworzyć przestrzeń domową, w której będzie się doskonale wypoczywać i do której będziemy chętnie wracać po ciężkim dniu.

Rzut oka na aktualną ofertę Luminexu

Aktualna oferta oświetlenia sufitowego została podzielona na pięć grup, utrzymanych w różnych odmianach stylistycznych: DOWNLIGHT, SET, BJORN, ALANA oraz IRON. Pierwsza z nich to coś dla wszystkich miłośników klimatów loftowych. Jest to propozycja prostych, niewielkich, owalnych reflektorów – oświetlenia punktowego, które może być wykorzystane zarówno jako pojedyncze źródło światła, jak i wykorzystane do stworzenia mocniej świecącego zestawu, składającego się z dowolnej liczby egzemplarzy.

Seria lamp SET to propozycja lamp wiszących, których klosze to rozmaite wariacje na temat trójkątów Dół klosza ma zawsze taki kształt, zwężający się skośnie ku górze. Możemy wybierać spośród pojedynczych modeli, jak również większych zestawów, jeżeli potrzebujemy bardziej intensywnego oświetlenia.

Lampy spod znaku BJORN spodobają się zapewne wszystkim, którzy lubią nieco bardziej tradycyjne kształty lamp. W tej serii mamy do dyspozycji zestawy oświetlenia punktowego, umieszczone bądź na szynie, bądź wiszące w zwykły sposób. Klosze mają formę owalną, która zwęża się po płynnym zagięciu ku górze. Możemy naturalnie regulować kierunek padania światła.

Z kolei ALANA to oświetlenie, bazujące na wąskim, okrągłym kształcie dołu klosza, który zwęża się ku górze w prosty sposób bez żadnych załamań. Na boku lampy umieszczono intrygujące, delikatne wcięcie, które ciągnie się pionowo przez całą długość. Dolna krawędź klosza jest lekko skośna.

Propozycje z serii IRON to chyba najbardziej typowe z proponowanych serii rozwiązań. Klasyczny kształt lampy, które prawdopodobnie najlepiej sprawdzą się w kuchni, to owalny klosz – szeroki na dole, a zwężający się mocno ku górze. Oferta tego typu oświetlenia występuje w kilku różnych, zdecydowanych odmianach kolorystycznych.

Ofertę, jaką przygotował w tym sezonie Luminex znajdziemy pod adresem https://www.elampy.pl/270-luminex. Wypada ona bardzo korzystnie na tle propozycji innych dostawców lamp. Wszystkie, opisane wyżej plusy ich kolekcji, dają dużo nadziei na przyszłość i każą z uwagą śledzić dalszy rozwój tej interesującej marki.


Materiał partnera zewnętrznego