Świece sojowe to alternatywa dla tradycyjnego wosku parafinowego. O ile przez lata bardzo często wykorzystywaliśmy świece z parafiną, dzisiaj zdając sobie sprawę z ich możliwie szkodliwego wpływu na nasze zdrowie i środowisko, szukamy zamiennika.

Dla kogo są świece sojowe?

Świece sojowe to rozwiązanie, z którego skorzystać powinien każdy, kto ceni sobie zapach palonej w domu czy na tarasie świecy, lubi tworzyć z pomocą świec wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, ale jednocześnie nie chce przyczyniać się do negatywnych zmian w środowisku. Świece sojowe stanowią zaś połączenie ekologii z pięknym zapachem. Powstały one w odpowiedzi na rosnącą świadomość dotyczącą szkodliwości spalania parafiny, bardziej uważny i ekologiczny styl życia większości z nas. Świece sojowe są niewątpliwie bardziej ekologiczne od tradycyjnych. To świetny wybór dla osób prowadzących wegański styl życia. Bardzo cenią sobie je również alergicy. To jednak rozwiązanie skierowane właściwie do wszystkich, którym nieobcy jest zdrowy, ekologiczny i świadomy wyzwań współczesności styl życia.

Z czego zbudowana jest świeca sojowa?

Wosk do świec sojowych jest produkowany z wyselekcjonowanego rodzaju oleju. Soja, z której produkuje się ten olej, pozbawiona jest niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i środowiska pestycydów. Nie znajdziesz tutaj także innych toksycznych i chemicznych dodatków. To sprawia, że rozwiązanie to jest zdecydowanie bardziej bezpieczne (szczególnie dla osób wrażliwych, alergików), jak i ekologiczne. W świecach sojowych zamiast tych niebezpiecznych dodatków znajdziesz natomiast różnego rodzaju olejki eteryczne. To czyni z tych świec świetny środek do aromaterapii. Warto przy okazji zauważyć, że świece sojowe mają bardzo przyjemny zapach, który nie podrażnia śluzówek.

Plusem takiego składu świec sojowych jest także to, że palą się one bez kopcenia. Jedyne, co widzisz, to jasny płomień. Wosk sojowy, jeśli gdzieś ci się on rozleje, bez problemu możesz także wyczyścić. Nie uszkodzi on trwale żadnego mebla czy powierzchni. Plusem takiego rozwiązania jest także czas palenia się świecy sojowej. Jest on dwa razy dłuższy niż w przypadku świecy parafinowej. To zaś czyni zakup świecy sojowej znacznie bardziej opłacalnym.

Kiedy przyda ci się świeca sojowa?

Świece sojowe możesz wykorzystać przy bardzo różnych okazjach. Ponieważ spora część z nich zamiast chemicznych dodatków zawiera olejki eteryczne, z pewnością świetnie sprawdzą się one jako środek aromaterapii, narzędzie budowania klimatu do medytacji, jogi, praktyki wdzięczności. Wybierz odpowiedni zapach i pobudź się do działania albo wręcz przeciwnie – wycisz i uspokój. Z pomocą tego rozwiązania z pewnością łatwo zbudujesz także bardzo przyjazny klimat we wnętrzu. Możesz wykorzystać je latem do stworzenia nastrojowego klimatu na tarasie. Zimą będą z kolei niezbędnym elementem dekoracyjnym w twoim świątecznym salonie.

Materiał partnera