Strona główna Lifestyle Dom Co warto wiedzieć o robocie sprzątającym?

Co warto wiedzieć o robocie sprzątającym?

46
0
Robot sprzątający
W głównym założeniu robot sprzątający nie wymaga żadnej interwencji człowieka, jednak wiele osób ceni sobie urządzenia sterowane smartfonem | fot.: StockAdobe.com

Roboty sprzątające w ostatnim czasie są bardzo popularne. Wiele osób zastanawia się nad ich zakupem, zastanawia się także czy on naprawdę działa i jest tak skuteczny. Warto wiedzieć jaka jest prawda!

Myślisz o zakupie robota sprzątającego? Te informacje przydadzą Ci się

Przede wszystkim, robot sprzątający nie jest sprzętem, który może zastąpić zwyczajny odkurzacz. Jednak dzięki, niemu można znacznie łatwiej i szybciej utrzymać porządek w całym mieszkaniu. Po wprowadzeniu danych ustawień, może się on włączać sam i pracować bez interwencji człowieka, a na koniec powrócić do bazy. Na rynku dostępne jest naprawdę mnóstwo modeli. Niektóre z nich posiadają jedynie podstawowe możliwości, inne można sterować smertfonem, posiadają one wskaźnik, dzięki któremu łatwo można zobaczyć w jakim stopniu wypełniony jest pojemnik na brud, a także zestawy dodatkowych szczotek i innych akcesoriów. Warto zaznaczyć, że nawet najbardziej podstawowe modele, świetnie sobie radzą ze sprzątaniem bardzo różnych powierzchni, jak np. kafelki, parkiet i dywan.

Jak działa robot sprzątający?

Robot sprzątający czyści całą powierzchnię podłogi, także wszelkie miejsce, znajdujące się przy krawędziach ścian i zakamarki. Kiedy napotka on jakąś przeszkodę, odpycha się od niej i rusza w innym kierunku lub okrąża ją. Jednorazowe naładowanie baterii, wystarcza na 2 godziny ciągłej pracy, jest to idealny czas, aby wysprzątać całe mieszkanie. Jeśli nie chcemy, aby urządzenie posprzątało dany pokój, można zamknąć do niego drzwi, lub jeśli ich nie ma, ustawić dowolną przeszkodę. W najnowszych modelach, można zaprogramować działanie robota tak, aby po prostu omijał daną przestrzeń.

Dzięki regularnemu używaniu robota, w domu może być znacznie mniej brudu i kurzu. Jednak warto zwrócić uwagę, na to, że może on sobie nie poradzić np. z usunięciem lepkiego zanieczyszczenia. Jest to także urządzenie, przeznaczone jedynie do sprzątania podłogi, dlatego kurze np. na szafkach trzeba już usunąć ręcznie!

W głównym założeniu robot sprzątający nie wymaga żadnej interwencji człowieka, jednak wiele osób ceni sobie urządzenia sterowane smartfonem, nad którymi mogą mieć większą kontrolę. Jakoś urządzeń, nie zależy tylko od tego jaki ma on silnik, ale przede wszystkim od jakości oprogramowania, które zostało wykorzystane do jego obsługi. Mają robota, który jest połączony ze smartfonem, można mieć pewność, że producent regularnie dba o aktualizację oprogramowania.

Nowoczesne maszyny sprzątające, niemal całkowicie wyręczają ludzi. Czas, który normalnie przeznaczylibyśmy na sprzątanie, możemy przeznaczyć na inną, dowolną aktywność jak np. nauka, oglądanie filmów, czy czytanie książek. Warto przemyśleć zakup takiego urządzenia i cieszyć się niezwykłym porządkiem. Warto jednak pamiętać, że o ile sam robot jest praktycznie bezobsługowy i nie potrzebuje pomocy człowieka, to człowiek musi poświęcić trochę czasu na zrobienie z nim porządku. Po sprzątaniu, musimy opróżnić pojemnik na śmieci i dokładnie umyć wszelkie elementy.

AKU