Strona główna Lifestyle Dom ABC bezpiecznego domu

ABC bezpiecznego domu

142
0
Technika pomaga zabezpieczyć dom
Dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom możesz spać spokojnie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Twój dom jest twoją twierdzą – miejscem, gdzie odpoczywasz i spędzasz czas w rodzinnym gronie. A skoro tak, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Oto kilka kluczowych elementów, o które powinieneś zadbać.

Bezpieczny dom to taki, do którego trudno jest się dostać nieproszonym gościom. Dlatego tak ważne jest zastosowanie zabezpieczeń, które:

  • zniechęcą złodzieja do podjęcia próby włamania,
  • sprawią, że dostanie się do domu, a nawet na teren posesji będzie trudniejsze,
  • umożliwią podjęcie szybkiej reakcji na wypadek próby włamania.

Oto lista rzeczy, które mogą się przydać:

1. Podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe

Zacznij od zabezpieczeń „mechanicznych”, a więc tych, które fizycznie utrudnią złodziejowi dostanie się na teren posesji i do domu. Należą do nich:

  • solidne, wysokie ogrodzenie oraz brama wjazdowa i furtka zabezpieczone dobrej klasy zamkami,
  • drzwi antywłamaniowe,
  • okna antywłamaniowe – zwłaszcza na parterze oraz przy balkonie.

2. Alarmy domowe – w co zainwestować?

Domowy system zabezpieczeń nie kończy się na drzwiach i oknach antywłamaniowych. Warto wyposażyć się także w alarmy domowe, a więc system zabezpieczeń, który zareaguje na podjętą próbę dostania się na posesji. Domowy alarm powinien być wyposażony przede wszystkim w czujniki ruchu – uruchamiające się np. gdy niepożądany gość pojawi się na terenie posesji w środku nocy. Powinien również reagować na próbę sforsowania drzwi antywłamaniowych czy wyważenie okna. Warto go również wyposażyć w czujnik dymu, który będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie na wypadek pożaru.

3. Monitoring – także dla domów prywatnych

Choć systemy monitoringu kojarzą się przede wszystkim z zabezpieczaniem obiektów użytku publicznego, kamery można zainstalować również na prywatnej posesji. Powinny się znaleźć przede wszystkim na zewnątrz, monitorując newralgiczne punkty – bramę wjazdową, okolice drzwi oraz okien. Możesz je również zamontować w budynku – np. w salonie czy przedpokoju.

Nie obawiaj się o swoją prywatność – dobre systemy monitoringu integrują się z alarmem domowym i mogą uruchamiać się wyłącznie w sytuacji, gdy zostanie wykryte zagrożenie. Z takiego rozwiązania możesz skorzystać np. współpracując z Konsalnet – liderem branży security w Polsce. Decydując się na usługi takiej firmy, możesz zamówić np. wideo-monitoring. Jak to działa? W sytuacji, gdy system alarmowy w twoim domu wykryje zagrożenie, np. próbę włamania, sygnał o tym trafia do centrum monitoringu, a specjaliści sprawdzają zdalnie, czy rzeczywiście dzieje się coś złego. Jeśli tak, na miejscu w kilka minut pojawia się grupa interwencyjna, a o zdarzeniu powiadamiane są służby.

Inwestycja w zabezpieczenie domu to dobre rozwiązanie – dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom możesz spać spokojnie.


Materiał partnera zewnętrznego